bkvcqahcqaaaobx

“The Tailors” aşk, yetenek, kıskançlık ve ihtiras ile işlenmiş güzel kıyafetleri yapan kraliyet terzilerini anlatan duygusal tarihi bir filmdir.

Proje henüz teknik olarak isimlendirilmemiştir, ancak “Tailor” ya da “Dressmaker” eş değer olarak düşünülen başlıklardandır. “Tailor” (Terzi), Joseon Hanedanlık Döneminde yaşamış, kraliyet ailesi için giysiler diken yetenekli kraliyet terzileri hakkında tarihi bir filmdir. Onlar özellikle, sadece kraliyet ailesinin kıyafetlerini diken oldukça yetenekli zanaatkârlardır. Filmde yeni yetişen genç bir yetenek ile tecrübeli eski bir terzi arasındaki olaylar ve aralarındaki çekişmeler anlatılacaktır. Umarız ki, harika oyuncuları ve daha da güzel hazırlanacak olan kraliyet kostümleri ile bu film diğerlerinden daha farklı ve daha başarılı olur.

Han Seok Kyu tecrübeli eski yetenek terzi rolünü canlandıracak ve Go Soo adındaki yeni bir yetenek ile aralarındaki çekişmeler anlatılacaktır. Go Soo, Gong Jin rolü ile doğuştan yetenekli genç bir terzi rolünde yer alacaktır. Ma Dong Seok ise Pan Soo rolü ile Gong Jin’ e öncülük edecektir.Belalı, başa çıkılması zor, yeni yetenekler türemiştir. Park Shin Hye ise kraliçe rolünü oynamaya hazırlanıyor ve Yoo Seok da Kral rolündedir.

Han Seok Kyu, Go Soo, Park Shin Hye, Yoo Yeon Seok ve Ma Dong Seok bu filmde yer alacak olan yıldızlardandır.

Prodüksüyon öncesi ilk çalışmaların da bile oldukça ilgi gören bu yeni tarihsel oyun için birçok neden sayılabilir:

A Werewolf Boy (Kurt Adam) ve The Chaser (Avcı, Ha Jung-woo korku filmi; dizi olmayan) filmlerinin yapımcısı Bidangil, ya da Silk Road Pictures, tarafından çekilecek olan en son filmdir ve oyuncuları Go Soo (Empire of Gold), Park Shin Hye (Heirs) ve Han Seok Kyu (Paparotti) gibi yıldızlardır.

wa1x

Diğer oyuncular kraliyet ailesine karşı yalaka bir tavır oynamalarına rağmen, doğuştan yetenekli ve terzi olarak rol alacak olan Go Soo özgürlüğüne oldukça düşkündür. Onun maaş derecesi yükseltildiğinde, o kral ve kraliçenin kıyafetlerini dikmek uğruna kurallara karşı gelir. Han Seok Kyu eski tecrübeli bir terzi rolündedir ve son hükümdarın tahta çıkışından bu yana  kraliyet ailesi için kıyafet yapmaktadır. O şimdiye kadar en iyisiydi, fakat klasik bir Mozart- Salieri rekabeti gibi Go Soo’nun harika yetenekleri tarafından tehdit edilecektir.

Park Shin Hye’nin Kraliçe olarak oynayacağı rol, Kralın soğuk davranışları yüzünden büyük yalnızlığa düşen bir karakter olarak tanımlanmıştır. O güzel sanatlara değer veren, ilgisi olan biridir; taze artist ile başlayacak olan sıcacık bir aşk hikâyesi başlangıcı gibi… Yönetmen, Men: An Operating Manual filminin proje direktörüdür (PD) ve filmin bütün oyuncuları belirlenir belirlenmez, çekimlere önümüzdeki bahar başlamayı planlamaktadır.

Oyuncu Go Soo’nun şirketi, BH Entertainment temsilcisi, “ Go Soo senaryoyu olumlu bir şekilde değerlendirdi ancak henüz hiçbir şey onaylanmış değil” diye konuştu.

Han Seok Kyu ve Park Shin Hye de, bu filmde yer almaya olumlu olarak baktıkları söylendi.

Film, aynı zamanda “How To Use Guys with Secret Tips” filmini yazan ve yöneten Lee Won Seok tarafından yönetilecektir.

Go Soo, SBS dizisi ‘Empire of Gold’ da kurnaz bir işadamı rolünü canlandırdıktan sonra televizyonda oldukça büyük bir etki yarattı. Han Seok Kyu , ‘The Berlin File’ ve  ‘My Paparotti’ olmak üzere 2013 yılında iki büyük filmde rol aldı. Park Shin Hye ise en son olarak SBS’nin popüler dizisi “ The Inheritors” da görüldü.

Park Shin Hye geleneksel hanbok kıyafetleri içinde oldukça sevimli görünmektedir. Sadece bu bile onun tarihi bir filmde, aktris olarak görünmesi için yeterli bir neden olacaktır. Ve hayranları yakaladıkları bu fırsatı çok yakında görmek için sabırsızlanıyorlar. Oyuncu, zaten kraliyet ailesine yönelik birçok dramada yer almıştı, şimdi de sinemalarda Joseon Hanedanlığı’nın yalnız bir kraliçesi olarak görülebilir.

1510844_625253684179114_338216944_n

Son olarak SBS dizisi “The Heirs” da Lee Min Ho, Choi Ji Hyuk ve Kim Woo Bin ile oynadı. Oyuncu, filmde kraliyet ailesinden bir asilzade rolünü canlandırması düşünülüyor.  Bu yüzden, bu film Joseon Hanedanlığı hükümdarlarına göz kamaştırıcı güzellikte kıyafetler diken bir kraliyet terzisi hakkındadır.

“The Heirs” dizisi “Tacı Giyen Ağırlığına Katlanır” olarak da bilinmekteydi ve sanki bu film dizinin doğal olarak devamı niteliğindeymiş gibi Park Shin Hye mutsuz bir kraliçe rolündedir.

Oyuncu Go Soo son olarak “Empire of Gold” dizisinde hain bir karakter olan Jang Tae Joo’yu canlandırmıştı, bu filmdeki rolü ise yetenekli ancak özgür ruhlu bir kraliyet terzisi olarak düşünülmektedir. Terzinin iğnesi ve tasarımları oldukça etkileyici olmasına karşın, onun düşüncesiz tavırları kralı bile kızdırmayı başarıyor.

Sinemanın ileri gelen aktörlerinden Han Seon Kyu, soğuk ve ilgisiz bir kral rölü için düşünülüyor. Bu yıl “Berlin” ve “Paparoti” isimli iki başarılı filmde yer aldı. Onun en çok bilinen filmleri “No. 3,” “Christmas in August,” “Shiri” ve “The President’s Last Bang” ‘dir.

Park Shin Hye, daha önce “You’re Beautiful,” “Heartstrings,” “Flower Boys Next Door” dizilerinde ve “Miracle in Cell No:7” filminde oynamıştı, bu filme kocasının onu ihmal etmesi yüzünden mutsuz olan bir kraliçe rolünde olacaktır. Park Shin Hye 23, Han Seok Gyu 48 yaşındadır ve bu kraliyet çiftinin aralarında oldukça fazla yaş farkı olacaktır. Tabiki de yaşlı bir kralın kendisinden onlarca yaş küçük bir kraliçe ile evlenmesi alışılmamış bir durum değildir. Ancak, bu nedendir ki aralarında duygusal bir boşluğun var olması…

ocs

 

 BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK KESİNLİKLE YASAKTIR!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Royal Tailor” için 4 yorum

  1. Acaba bu filmin ne zaman çıkacağını biliomusunuz. Yada şöyle soruyum filmin Ocak’ta çıkıcağısöleniyo doğrumu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s