thh

Dizi İsmi : THE HEİRS

Senarist : Kim  Eun Sook

Yönetmen : Kang Shin Hyo

Bölüm Sayısı : 20

Yayınlanacağı Kanal : SBS

Başlama Tarihi :  9 Ekim, 21.55

Bitiş Tarihi: 12 Aralık 2013

Oyuncular : Park Shin Hye, Lee Min Ho, Choi Jin Hyuk, Kim Woo Bin, Kang Min Hyuk, Im Joo Eun, Kim Ji Won, Choi Won Young, Yoon Son Ha, Kim Sung Ryung,  Krystal, Kang Ha Neul, Park Hyung Shik,Kim Mi Kyung.

KARAKTER ŞEMASI

son4

DİZİNİN KONUSU

421656_10200588385090118_1687964837_n (1)

Genel olarak zengin liseli öğrencilerin aşkları, dostlukları ve birbirlerini ile olan ilişkileri konulu olacak. Dizi Gossip Girl ve Boys Over Flowers karışımı olacak denilse de ; dizide zengin lise öğrencilerinin aşk ve dostlukları aynı zamanda ailelerinin varisi olduğu için girecekleri rekabeti anlatılacak. Dizinin ana karakterlerini annesi Empire Grup’un evinde kahya olan ve kendisini fakirlikten hiç kurtulamayacak biri olarak gören Cha Eun Sang ve annesi Empire Grup’un başkanının sevgili olan ve Emprie Grup’un mirasçısı karanlık, tutkulu Kim Tan olacak.Dizinin ana oyuncuları olan liseli öğrencilere ailelerinden büyük miktarlarda servet kalacaktır. Fakat bu büyük miraslara sahip olmak o kadar kolay olmayacaktır. Gerektiğinde üvey abisiyle bile rekabete girecekleri bir mücadeleye başlayacaklardır. Genel başkanın eşi ve sevgilisinin kendi çocuklarını Empire Grup’un tahtına çıkarma çabaları ,entrikalar, hüzünler, komik olaylar ve tabii ki aşk dolu bir dizi. 

ANA KARAKTERLERİN ANALİZİ

Dışarı sızdırılan senaryonun bazı kısımlarından anlaşıldığı üzere The Heirs dizisinde Hana Yori Dango izleri oldukça açık bir şekilde gözleniyor. Ama arkaplanı ve ayrıntılı karakter analizlerini göz önüne aldığımızda Gossip Girl rengini rahatlıkla görebiliriz.

Lee Min Ho’nun Kim Tan karakteri ve Woo Bin’in Choi Young Do karakteri apaçık bir şekilde Serena ve Blair karakterleri model alınarak oluşturulmuş. İki zengin yakın arkadaş ama aynı zamanda rakip..

Kim Tan Serena’nın ‘Ben daha az önemseyebilirim’ felsefesindeyken Young Do tamemen Blair’ın herşeyi elde etme isteği ve entrika çevirme özelliklerini bulunduruyor.

Ve tabii ki bütün bunlar bayan başrol Park Shin Hye’nin karakteri Cha Eun Sang’ı ‘Yalnız Çocuk Dan’den başkası yapmıyor. Dışarıdan görünüşü fakir ve hayalleri gerçek olamayacak, yinede Empire Lisesi’ndeki köpek balıklarının arasına atıldığında başını suyun üstünde tutmaya çalışan bir kız.

DİZİNİN KARAKTERLERİ

ebb095ec8ba0ed989c-1

Park Shin Hye

Cha Eun Sang (18 yaşında) Yoon Chan Young ile birlikte büyümüş. Kendini fakirliğin mirasçısı olarak görüyor. Annesi muazzam Empire Grup’un sahibi Kim ailesinin kahyası.Eun Sang’un Cha Eun Suk adında bir ablası var. Eun Seong, Kim Tan’dan hoşlanıyor.

DETAYLI KARAKTER ANALİZİ

Sloganı “Hala gençken zengin ol ya da en azından bir hedefin olsun.”

“Sindirella’nın camdan ayakkabısı ayağından çıktı ve en sonunda bir prensle evlendi.” 7 yaşındaki Eun Sang bunu okuduğunda ayakkabısı çıkan Sindirella’nın güçlükle yürüdüğünü ama o ayakkabının daha derin bir amaca hizmet ettiğini düşündü. Eun Sang bu inanca sıkıca tutundu, sağır ve dilsiz annesiyle yüzleşip hızla büyüdü.
Küçüküğünden beri annesi için her şeye dikkat ederdi- vergiler, faturalar, sigorta..Evde fiilen olan ve Eun Sang’ın nasıl yapıldığını bilmediği hiçbir şey yoktur. Ama aynı zamanda toplum içinde annesiyle işaret diliyle konuşmaya utanır. Bu yüzden yüz yüzeyken bile kakao talk kullanır.
O yalnızca kendine güveni olmayan 18 yaşında bir kız. Konuşamayan bir annesi olmasından hoşlanmıyor, annesinin zengin bir ailenin hizmetçisi olmasından nefret ediyor. Ama en çok nefret ettiği şey hayatında, onun yurt dışına çıkmasını engelleyen görevler ve sorumluluklar olması.
Eun Sang neşeli ve güçlü bir kız gibi duruyor ama kalbinin derinliklerinde herkese, her şeye küsmüş, kırgın bir köşe var. Her haftasonu Facebookta arkadaşlarının et yemeğe ve klüplere gittiğine görürken o sadece part-time çalıştığı yerde işlerini yapıyor. Onun yaşıtları öğretmen, doktor ve ünlü biri olmanın hayalini kurarken, Eun Sang’ın hayali “Ayda 2 milyon won maaş veren düzenli bir ofis işi” bulabilmektir.
Eun Sang onlara parasal destekte bulunmak için Avustralya’da olan ablasından bir telefon alır. Ablası zengin bir adamla tanıştığını ve evleneceğini iddia eder. Eun Sang ablasını eğlencesi, gururu ve rol modeli olarak görür. Eun Sang annesinin ablası için hazırladığı parayı teslim etme şansını havada kapar. Ama Eun Sang aslında Avustralya’ya Kore’ye bir daha geri dönmemek üzere gider. Ama orada gördüğü ablası, yalnızca barda çalışan ve sürekli sarhoş bir adamla birlikte yaşayan biridir. Evlilik hikayesi yalnızca bir yalandan ibarettir. Eun Sang’ın hayalleri paramparça olur ve aldatıldığını hisseder. Ablasıyla büyük bir kavga eder ve oradan ayrılır.
Gidecek hiçbir yeri olmayan Eun Sang, çok absürd olaylar yaşar, Kim Tan ile tesadüfen karşılaşır ve onun evinde kalır. Eun Sang Kim Tan’ın dairesine girdiğinde Sindirella’nın saraya girdiğinde de kesin böyle düşündüğünü düşünür. Kocaman ve lüks dekorasyon ona nefes alamayacağını hissettirir. Birden bire bir kız gelir. Bu Kim Tan’ın nişanlısından başkası değildir. Nasıl 18 yaşında iki kişiyi nişanlamışlar ki?
Bu kader mi kara talih mi bilinmez ama Eun Sang Kore’ye döndüğünde transfer olduğu okulun ilk gününde Kim Tan ile karşılaşır. Bütün mirasçılar Empire Lisesi’nde gösteriş yaparken, Eun Sang ancak fakirliğin mirasçısı olduğunu iddia edebilir. Ve böylece onun hiç de kolay olmayacak okul hayatı başlamış olur…

ec9db4ebafbced98b8

Lee Min Ho

Kim Tan (18 yaşında) Empire Grup’un mirasçısı- Annesi Empire Group’un genel başkanının sevgilisi. Genel Başkan resmi eşinden ayrılmış Kim Tan’ın annesiyle yaşıyor. Kim Tan’ın yarı üvey bir abisi var. Adı Kim Won. Kim Tan, Cha Eun Sang’dan hoşlanıyor.

mn2

Kang Min Hyuk

Yoon Chan Young (18 yaşında) Cha Eun Sang’ın çocukluk arkadaşı. Babası Empire Grup’un sekreteri. Şu anda Lee Bo Na ile çıkıyor. Babası ve Rachel Ryu’nun annesi resmi olarak sevgililer.

f1

Kyristal

Rachel Ryu (18 yaşında) Büyük Otel Grubu’nun mirasçısı. Kim Tan ile nişanlı ve ona karşılıksız şekilde aşık. Annesi otel grubunun başkanı ve Choi Young Do  adında bir oğlu bulunan Oteller zinciri olan bir adamla tekrar evlenmiş. Young Do aralarında kan bağı olmamasına rağmen ebeveynlerinin evliliğinden dolayı Rachel’ ın abisi.

choi-jin-hyuk

Choi Jin Hyuk

Kim Won (31 yaşında). Empire Grup’un şu anki başkanı ve Kim Tan’ın yarı üvey abisi. Kim Won’un annesi vefat etmiş. Kim Won Empire Lisesinde öğretmen olan Jeon Hyun Joo ile çıkıyor.

Kim_Ji_Won_003

Kim Ji Woon

Lee Bo Na (18 yaşında) Kim Tan’ın eski sevgilisi ve şu anda Yoon Chan Young ile çıkıyor. Bankalar zincirinin mirasçısı.

School-2013-Cast-9

Kim Woo Bin

Choi Young Do (18 yaşında)  Rachel’ın abisi, üks oteller zincirinin mirasçısı, IQsu 150 olan zeki ve okul arkadaşlarını küçümseyen Choi Young Do rolünde oynayacak. Zekasını derslerinden çok arkadaşlarını rahatsız etmek için kullanıyor. Woo Bin’in rolü aynı zamanda Lee Min Ho ve Park Shin Hye ile bir aşk üçgeni içerisinde olacak.

004dbc

Kang Ha Neul

Lee Hyo Shin (18 yaşında) Başsavcının oğlu ve aynı zamanda okul başkanı . Hyo Shin diğer öğrencilerden bir yaş büyük ve örnek öğrenci ve aynı zamanda Kim Tan’ın abisi Kim Won ile çıkan öğretmenleri Jeon Hyun Joo’a karşılıksız aşk besleyen bir öğrenci.

m208660974

Park Hyung Shik

Jo Myung Joo (18 yaşında) Ünlü araba şirketinin başkanın oğlu olan fakat aile işini devam ettirmek istemeyen bunun yerine hiçbir şey yapmadan ortalıkta dolanan ve hazır cevap birisi.

imjooeun_30

Im Joo Eun

Jeon Hyun Joo (25 yaşında) Kim Won ile aşk ilişkisi olan 25 yaşındaki lise öğretmeni.

995900_439910379440115_743212721_n

Choi Won Young & Yoon Son Ha

Ryo Dong Wook & Esther Lee. Ryu Dong Wook Luxury Resort başkanı ve Choi Young Do’nun babası. Esther Lee başka bir otelin başkanı ve Rachel Ryu’nün annesi. Evli çiftler.

Kim-Mi-Kyung-2

Kim Mi Kyung

Park Hui Nam (50 Yaşında) Cha Eun Sang’ın annesi. Empire Grup’un sahibi Kim ailesinin kahyası.

Kim_Sung_Ryung21

Kim Sung Ryung

Han Gi Ae (44 yaşında). Kim Tan’ın annesi. Empire Grup Başkanı Chairman Kim’in sevgilisi.

DETAYLI KARAKTER ŞEMASI

şemaaaa

DİZİ HAKKINDA

969149_437512253013261_2770502_n

sen

Senaryo okumalarına 17 Temmuz’da başlandı. Çekimlere ise Ağustos ayında başlanacak.

kimtan

Dizinin ilk iki bölümü Avusuturalya’da çekilecekti.  Fakat o mevsimde Avustralya’nın dizinin konseptine uymayacağından dolayı ve SBS ekibinin şu an  Los Angeles ve San Francisco’da yeni çekim yerleri keşfetmesinden dolayı, ilk bölümlerin çekim yerleri Kaliforniya olarak değiştirildi. Dizinin açılışını bir yat üzerinde Kim Tan yapacak. Dizinin başlangıç reytingleri için çok doğru bir seçim. 

evvvv

Bir dizi de en önemli etkenlerden biri de çekim yapılan mekanlardır. İşte Çekim yapılacak ev. Daha önce de The king 2 Heart, My princess,Boys Over Flowers ve My Fair Lady dizileri için de kullanılan bir mekan. Lise için ise Yine Boys Over Flowers dizisindeki Shinwa Lisesi düşünülüyormuş. Çok güçlü bir prodüksiyon mevcut.

6256

Dizinin senaristliğini Kim Eun Sook yapıyor. Ve kendisinin lakabı ‘Canavar Senarist’, ‘Dahi Senarist’. Kim Eun Sook  Karakter tiplemeleri, romantizmin dibe vurduğu aşk sahneleri ve bizi çok güldüren olaylarıyla hala güncelliğini koruyan dizilere imzasını atmıştır.Gerçekten çok kaliteli dizileri var.Örneğin; A Gentleman’s Dignity ve Secret Garden. Senarist Kim Eun Sook, Park Shin Hye’nin rolü için başta kız gruplarından bazı idolleri düşünse de hem genç ve taze görünümlü hem de kararlı oyunculuğu nedeniyle son olarak Park Shin Hye’de karar kıldı.

Kang_Shin_Hyo201325161215

Dizinin yönetmenliğini ise  Midas , Tazza, A Gentlemans Dignity, My Daughter the Flower gibi yapımlara imza atmış Kang Shin Hyo yapacak.

1010049_660936487267563_43596805_n

NOT: Bu yazımız ile The Heirs’e dair her şeyi açıklığa kavuşturmuş olduk. Umarız yazımızı okurken eğlenmişsinizdir. Yazmamızın en büyük sebebi çok sansasyonel bir dizi oldu. Ve hakkında gerekli gereksiz bir sürü dedikodu var. Hem meraklarınızı törpüleyelim hem de size Heirs hakkında güvenilir bir kaynak oluşturalım diye böyle bir yazı hazırladık. Eee Heirs konusunda sizler için elimizden geleni yaparken diziyi çevirmemek olmaz değil mi ? 9 Ekim’de tekrar burada buluşalım. Heirs’in ve sayfamızın kalitesine layık harika bir dizi hazırlayacağız. PSHTurkey kalitesine güvenen herkesin desteğini bekliyoruz.

Photo Cr.: as tagged

Hazırlayan: PSHTurkey

Blogdan Yazı Çıkarmak Yasaktır!!

Reklamlar

The Heirs” için 3 yorum

  1. Tam tıkınarak izlenilesi bir diziymiş.İyi ki Ramazandan sonra..20 bölüm az gelir bu kadroya :)) Sırf Min Hyuk ve Im Joo Eun için bile izlenir ♥

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s