2016 dizi hayranları için heyecanlı bir yıl oldu. Parlak yıldızların bazılara ekranlara geri döndü: Song Hye Kyo, Jun Ji Hyun, Han Hyo Joo, Park Shin Hye. Bu senenin en iyi aktris kazananı kim olacak dersiniz?

Jun Ji Hyun

Uzun süre sonra ekranlara “The Legend of the Blue Sea” dizisiyle döndü. Komedi unsuru olan bir dizi karakteriydi onun kisi. Ve karada hiç yaşamamış bir deniz kızını oynadı.

Gong Hyo Jin

Aktrisler genelde ikiye ayrılı. Jun Ji Hyun gibi yıldız kumaşlı biri ve Song Hye Kyo gibi masum tipte biri. Ama Gong Hyo Jin bütün kategorilere giriyor. Son dizisi Jealousy Incarnate de Na Ri rolün de karşımıza çıktı ve en iyi aktris ödülünü kazandı.

IU

Bir şarkıcı olarak büyük rollerde yer aldı. Kore yapımı Çin uyarlaması Scarlet Heart da rol aldı ve pek çok sevgi gördü.

Song Hye Kyo

3 yıl Çin filmlerine odaklandıktan sonra TV ekranına döndü. Descendants of the Sun dizisiyle herkesin gönlünü çaldı. Ünü daha da yayıldı.

Han Hyo Joo

W dizisi bahsedilince insanlar ilk olarak senaryodan sonra Lee Jong Suk dan söz ediyor. Onun dizide ki rolü oldukça zordu. Yazar bile ondan özür diledi bu zor rol için.

Park Shin Hye

c3arwpkviaajmo

Son harika 20 bölümlük dizisi Doctors ile Park Shin Hye yine büyük işler başardı. Dizide serseri bir karakteri canlandırdı Shin Hye. Dizi ortalama %20 reyting aldı ve Nielsen tablolarında ilk sırada geldi. Senaryo düşük kalsa bile Park Shin Hye oyunculuğuyla göz doldurdu ve her bölüm bizleri ekrana çekmeyi başardı. Bu rolüyle en iyi aktris ödülü kazandı.

UEE

UEE’nin High Society de ki rolü biraz düz olsa da Marriage Contract da basitçe şaşırtıcıydı. Bekar bir anne ve zengin bir adamın arasında ki sahte evliliği anlatıyor dizi. Borçlar ve beyin tümörü de üstüne gelince. Her bölüm çok izlendi ve finalin %22 reyting aldı.

Suzy

Uncontrollably Fond yazın beklenen bir dizisiydi. İlk bölümünde 3. sırada geldi ama bunu devam ettiremedi. Yinede yurt dışında çok izlendi. Çin’de 4 milyon izlendi ve en çok izlenen Kore dizisi oldu.

YoonA

Çin’de tarihi bir dizide oynadı. Çok popüler oldu. Zhao Yun savaş tanrısı ise YoonA da sevimlilik tanrıçası olabilir.

Hwang Jung Eum

Yaz dizisi Lucky Romance da 26 yaşında doğuştan şanssız olan çekici bir karakteri oynadı. Reytingler de çok başarılı olamasa da dizi 16 bölüm sürdü.

Kim Hye Soo

1986 ve 1991 arasında on kadın öldürüldü. Hwaseong seri cinayetlerinden ilham alınarak yapılan bu dizi 1989 yılında ki vakayı 2015 yılından çözmeye çalışıyor. Kim Hye Soo resmi bir dedektifi oynadı ve Baeksang ödüllerinde en iyi aktris ödülünü aldı.

Kim So Hyun

2016 onun için doğa üstü bir yıldı. Goblin de konuk oyuncu oldu, hem Nightmare Teacher hem de Bring It On, Ghost da rol aldı.

Lee Sung Kyung

Weightlifting Fairy Kim Bok Joo tuhaf şekilde peri masalı gibi bir diziydi. Oyunculuğu bu dizi ile beğenildi. İfadeleri, zamanlaması ve Nam Joo Hyuk ile uyumu izleyiciyi hayran bıraktı.

Kim Yoo Jung

Küçük kız büyüdü ve Moonlight Drawn by Clouds da büyümüş dedirtti. O 4 yaşında ekranlarda göründü ve şimdi 17 yaşında. Ondan yaşça büyük olup ona sunbae diyen oyuncular var.

Seo Hyun Jin

Romantic Doctor Kim de tutkulu bir doktoru oynadı. Ama parlak ve samimi kişiliği onun acınası geçmişini gizledi. Zeki doktor öğretmen Kim ile tanıştığında hayatı değişiyor. Dizi %26,9 reyting aldı.

Kaynak: @soompi

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar