Bu sevimli Evcil Hayvan Adları Kore Dizilerini Daha Eğlenceli Kılıyor

CyhPQhVUcAAo1ni.jpg

Shakespeare, adında ne var dedi? Başka bir ada göre bir gül çok tatlı kokabilir. Olabilir. Ancak, Kore dizilerinde ki karakterlerin isimleri evcil hayvan isimlerinden daha az. “Cheese İn The Trap” da, Park Hae Jin’in oynadığı soğuk ve sert Yoo Jung’un asla yapmayacağı bir şey, ancak Baek, dalgalı kızıl kırmızı tüylü köpek saçlarına bir gönderme yapıyor ve sevecenlikle ona eğlenceli bir evcil hayvan adı olarak Seo Kang Joon’un oynadığı karakteri “Köpek Kürkü’ diye çağırıyor.

seo-kang-joon-kim-go-eun-and-park-hae-jin

 “One more happy ending “de “Jung Kyung’un karakteri Han Mi Ho, Jang Na Ra tarafından uykuda konuşmasından ötürü “Goldfish (Altın balık)” adını alıyor. Han Mi Mo güzel ve biraz da altın balık  gibi saçılmış olduğundan bu ismi alıyor, ama o bunu sevimli bir iltifat olarak algılıyor. Jang Na Ra daha önce takma adlarının olduğu karakterleri oynadı. Jang Hyuk’la “Fated To Love You” da göründüğünde, karakteri küçük ve alçak gönüllü olduğu için “Snail Wife (Salyangoz hanım)” adını almıştı, onun bir şekilde kendisine sadık kalma yeteneği vardı. Bundan önce ofisteki iş arkadaşları onu “Post-lt Kız (Etiket)” olarak adlandırdı; bu gerçekten iltifat değildi. Bu onun takma adıydı çünkü her zaman onun görevlerini yerine getirmesini istediler. Masası da  (post-it)lerle doluydu.

C1xw7RcWEAEMMzf.jpg

İltifat gibi görünmeyen bir lakap alan başka kişi de Park Shin Hye oldu. Park Shin Hye yalan söyleyemediği için “Pinokyo” da pek çok karakter tarafından “Dobra cadı” olarak anılıyordu.

Yeni bayan karakterlere ‘deli’ takma ismi. Park Yoo Chun, “Missing You” da “deli tavşan” olarak adlandırıldı, çünkü herkes ölü olduğunu düşündüğü bir kızdan vazgeçmeyecektir.

Park Min Woo, “Flower Boy Ramen Shop”nda “deli horoz” olarak biliniyordu, çünkü dürtüleri heme harekete geçiyor ve kavga ediyordu.

“Sungkyunkwan Skandalı” nda Yoo Ah In’in karakteri “deli at” olarak adlandırıldı çünkü gizemli ve huysuzdu.

 Takma adlar tekrar tekrar kullanılabilir. Jung Kyung Ho’nun Jang Nara’ya “goldfish” demesinden önce, Gong Hyo Jin de bu lakabı almıştı. “Pasta” da Lee Sun Gyun’un karakterini ile ilk gördüğünde, yoğun bir kavşağın ortasında konteynırdan çıkan iki su balığına yardımcı oluyordu.  Karakterler daha sonra aynı restoranda çalıştıklarını keşfediyor ve bundan sonra kendisine “goldfish” olarak sesleniyor.

Sizin de En sevdiğiniz Kore dizisi takma adınız var mı?

Kaynak: @kdramastars

Çeviri: KYelfnr@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s