hyung2

On kez hüküm giymiş dolandırıcı Go Du-sik (Cho Jung-seok), kendisinden ayrı yaşayan Judo şampiyonu erkek kardeşi Doo-yeong (Doh Kyung-soo) ‘un bir müsabaka sırasında sakatlandığını öğrenir ve kardeşine bakabilmek için şartlı tahliyesini ister. Böylelikle tuhaf Koreli ikilinin hikayesi başlar. İki kardeşin, yıllardır kimlikleri bir sır gibi saklı kalmış farklı annelerden dünyaya gelmelerinin yanında birikmiş duygusal yoğunlukları da vardır. Bu da Du-sik’in erken yaşta evden kaçması ve kötü bir hayata başlaması ile sonuçlanmıştır.

Kardeş rekabeti, bir film için mükemmel bir konu olabilir ve My Annoying Brother (Hyung) bu türde izlenmeye değer bir yapım. İlk yarı kara mizah bir komedi anlayışıyla çözümlenmiş; tehlikeli Du-sik sözlü ve fiziksel olarak kardeşini zora sokacak işler yapıyor. (Apaçi saçı onun favori lakabı) Ve Doo-yeong sıklıkla kardeşinin dövüş sanatlarındaki uzmanlığıyla yaşadığı acılarla yerde sere serpe uzandığında bazen aldığı kadarını veriyor. Bu yüksek odaklı atlet ve düşük sınıf önlenemez kardeşler arasında ki yaramazlık durumu gülmece ve koşuşturmalı hallere bürünüyor.

hyung.mp4_000045112.jpg

Ve sonra filmin yarısından sonra, bir U dönüşü oluyor. Du-sik’in körlüğünün ötesinde giden bir fiziksel keşifle ağlayacak kadar duygusal anlar ortaya çıkıyor. Aynı zamanda bu Yoo Yeong-ah’ın temel olarak samimi ekran yansıtması ve Kwon Soo-kyung’un iyi zamanlı yönetimi ile birleşiyor. Ve de baş rollerin sergilediği güçlü performanslar bu konuda oldukça etkili.Do-yeong’un koçu olarak rol alan Park Shin Hye daima çabuk kızan, atak bir konumda, bu da sizi izlemeye devam ettiriyor. Ve üçünün oyunculuğu ile peçete-göz yaşları moduna girmemenize imkan yok. Bu film Koreli ‘Rain Man’ tarzında. İzleyiciye spor teması altında kahramanlık hikayesi aşılamaya çalışan acıklı öykü tadında bir film. Karşı konulamaz bir tarzı var ve bir kere izlemeye başladığınızda, bütün düşünceler anlam kazanıyor. Filmin iyi gişe başarısı elde etmesine kuşku yok.

Kaynak: @filmjournal

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s