Kore’nin En İyileri İncelemesi; ‘My Annoying Brother’ Filmi, Düğmelerinizi Gevşetecek ve Bu Filmim Tadını Çıkaracaksınız.

czuyfryusaezfly“Fantastic Beasts and Where to Find Them”i geride bırakan Güney Kore filmi “My Annoying Brother”in kendi bülteninin neden bu kadar kalabalık bir zevk içerdiğini görmek kolay.

Bu kardeşlik ilişkisine dayanan film bolca komedi unsuru içeriyor. Ustaca her nokta sizi ekrana yakınlaştırıyor ve bıkmadan usanmadan izleyebiliyorsunuz filmi baştan sona.

Do-young (Do Kyung-soo) umut verici bir olimpik judo yarışması sırasında optik siniri kopararak görüşlerini kalıcı olarak kaybeder, umutsuz bir hayal kırıklığı içinde yalnız yaşar. Büyük kardeşi Do-sik (Cho Jung-seok),  kardeşine bakmak için mahkum olarak bulunduğu hapisten şartlı tahliye kararı ile çıkar.

Bu saygıdeğer hareketlerin azlığına rağmen, Do-sik sonunda Do-young’un uzun süren kuruntularından kurtulmasına yardımcı oluyor; hikaye yaşanmış ve gerçek bir olayı anlatıyor – muhtemelen başarıyı sağlamak için üçüncü bir trajik hareket olarak ilham eklenmesini gerektirmiyordu.

Ancak yönetmen Kwon Soo-kyung ve senaryo yazarı Yu Young-ah seneryoya sadakatle sadık kalmış. Oldukça gerçek bir kardeşlik uyumu sergiliyorlar, edepsiz hilelerden kaçınmak için gösterdiğiniz en iyi çabaya rağmen, sizi bariz entrika mekaniğine götürüyorlar.

Kaynak: @latimes

Çeviri: KYelfnr@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s