Hangi Kore Dizisi Hangi Amerikan Dizisinin Uyarlamasına Benziyor?

Eğer K-Drama konusunda yeniyseniz, önce hangisini izlemeye karar vermek zor olabilir. Ya da sıradaki dizinizin hangisi olması gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Karar vermenize yardımcı olmak için, işte size hangi dizinin hangi ABD yapımından uyarlama olduğunu gösteren bir liste…

Amerikan TV Şovu: Game of Thrones→ İzlenecek K-drama: Jumong (주몽)

160809_shows_01

Bu dizi pek çok açıdan Game of Thrones’a benziyor. Game of Thrones’a benzeyen bu dizi kurgusal tarihi dizi çünkü  orta çağda hayali bir yerde geçiyor. Güç için verilen mücadele aşk ve politikayla harmanlanan bir hikaye, aynı GOT gibi. Birçok Kore dizisinden farklı olarak, 81 bölümle oldukça uzun bir dizi, böylece dolu dolu bir dizi izlediğinizi hissedeceksiniz. Yayınlandığı dönemde çok heyecan uyandırmıştı ve Hallyu dalgasının bir parçası olmuştu bu yüzden sevebileceğiniz bir dizi.

Amerikan TV Şovu: Gossip Girl→ İzlenecek K-drama: The Heirs (상속자들)

160809_shows_02

Bu iki dizi de bir grup çok zengin liseliyi anlatıyor ve dizi boyunca bu zenginlik ön planda tutuluyor. Aile sorunlarından karışık aşk hayatlarına,  bol skandallı bu iki dizi oldukça ilgi çekiyor. Aralarında paralel çok fazla şey var örneğin:  zenginlerin okuluna giden ve en popüler zenginle(Kim Tan/ Serena van der Woodsen). Bu iki dizide de aslında yapılmaması gereken ancak yapmaktan zevk alınan eylemler dikkat çekiyor.

Amerikan TV Şovu: Vampire Diaries→ İzlenecek K-drama: My Love Who Came From the Stars

160809_shows_03

My Love Who Came From the Stars, The Vampire Diaries’den daha az skandallı olduğu halde, dizi bir insanla doğaüstü güçleri olan birinin arasındaki romantizmi sevenler için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Dizilerden birinde, Koreli bir star bir uzaylıya aşık oluyor, diğerinde ise bir kız bir vampire aşık oluyor. İkisinde de klasik aşk üçgenleri var, ve sizin çiftlerimizi önlerindeki engelleri aşmaları için desteklemenizi sağlıyor.

Amerikan TV Şovu: New Girl→ İzlenilecek K-drama: Boys Over Flowers

160809_shows_04

Bu iki dizi de etrafı birçok erkek tarafından sarılmış ve aynı durumdaki iki kızı anlatıyor, kızımız erkeklerden biriyle çıkıyor. New Girl daha çok komedi ağırlıklı olduğu için, Boys Over Flowers’taki gibi iki arkadaş aynı kız için mücadele etmiyor, ama yine de benzerlikler var. Örneğin iki dizide de, başrol karakterin en yakın arkadaşı (Yi-Jung/ Schmidt) başrol kızın en yakın arkadaşına(Ga-Eul/ Cece) oluyor. Yeni bir şeyler arıyorsanız ikisi de çok tatlı diziler.

Peki sizin ilk diziniz hangisi? Bunlar arasında favoriniz var mı?

Kaynak: @koogle.tv

Çeviri: Lepsiteseel@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s