Dizi Karakterleri Baş Rol Kadınlara Odaklanıyor

AEN20160728013400315_01_i

“Toplumda kadınlara karşı yapılan ayrım ve baskı, onların gözünü korkutuyor.” dedi kültür eleştirmeni Ha Jae-gun. “Medya aracılığıyla onlar düşünceleri ve hislerini ifade ederken kendine güvenen ve kendini koruyabilen kadınları gıpta ediyorlar.”

Toplumun endişesi büyüdü, özellikle bilinmeyen bir erkek tarafından rastgele bir kadının kurban edilmesi üzerine. Kadınlara yapılan şiddet ve kötü muamele artıyor. Bu da kız tutkunluğunu oluşturdu. Ya da kadınların başka bir kadını takdir etmesi de diyebiliriz.

AEN20160728013400315_02_i

Bu da elbette dizi ve filmlerde kendini gösteriyor. Son zamanlarda Oh Hae-young again dizisinde Park Soo-kyung karakteri bekar, şık ve en önemlisi tekvando yetenekleri olan biri. Bayan izleyicilerin oldukça ilgisini çeken bir karakterdi. Buna ek olarak Let’s fight ghost dizisinde Kim Soo Hyun’un oynadığı karakterde keza öyle. Lise giriş sınavından önce ki gün öldükten 5 yıl sonra, dünyaya kötü ruhlarla savaşmak için okul üniformasıyla tekrar dönüyor.

“Kadınların zararına olan sosyal sistemde değişim yok. Kadınlar patlama sınırında. Savaşçı kadın karakterlere beğenmeye devam ettikçe bir gün biri de kalkıp camdan hücresini kırıp eyleme geçebilir.” diyor sosyalist Kim Seong-soo.

Coisc3JVUAAO4pI

Ve bugünlerde en çok dikkat çeken karakterlerden biri olan Yoo Hye Jung. Bayan izleyiciler onun kendi başına giriştiği mücadele de zorluklara göğüs gererken gösterdiği çabadan hoşlanıyorlar. Park Shin Hye tarafından oynanan bu rol çok çalışarak beyin cerrahı olan serseri bir kızı anlatıyor. Yaşadığı değişimlere ve hayatın zorluklarına göğüs geren bu kız, yılmadan, yıkılmadan ayakta duruyor.

Kaynak: @koreatimesus

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s