20160714123702788efed

Park Shin Hye uluslar arası hayran kitlesine sahip kıdemli bir aktris. Şimdi onunla empati kurmaya çalışacağız.

Aktris zorlu eğlence sektöründe sürekli elde ettiği başarılarla, hayranlarının gönlünü kazanmaya devam ediyor bir yandan da cazibesiyle yeni insanları kendine hayran bırakıyor. Bu eğlence sektöründe zor bir iş diyoruz çünkü sektör sürekli değişken ve yeni yüzlerle gündeme geliyor yani bir kere başarılı olmanız sürekli olmanıza yetmiyor. Her yapımınızda bu başarınızı sürdürmeniz gerek. Bu da elbette ki zor ve yorucu olmalı. İnsanların sizden talepleri artarak devam ediyor.

Aktris şimdilerde Doctors dizisinde oynuyor ve dizi yurt içi, yurt dışı olmak üzere her taraftan sevgi görüyor. Reyting oranlarında %20’yi aştı ve kendi sıralamasında birinci geliyor. Bu başarı yurt dışı ülkelerde de muhteşem görünüyor. Yapım öncesi dizi çoktan Çin, Hong Kong, Tayland, Tayvan, Endonezya gibi ülkelere satıldı.

Dizinin yurt içi ve dışından aldığı tepkiler oldukça farklı. Kore’de Doctors, heyecanlı ilerleyişi ve Park Shin Hye Kim Rae Won uyumu yüzünden oldukça ilgi görüyor. Yurt dışında ise, izleyicilerin diziye başlamalarının tipik sebebi Park Shin Hye’nin rol alıyor olması. Bu gerçekten aktrisin ne denli popüler olduğunu ve izleyicilerde nasıl bir güven oluşturduğunu açıklıyor.

20160714123703005nlox (1)

Çin’in en büyük sosyal medya hesabı Weibo’da diziyle ilgili pek çok paylaşım yapılıyor. “Doctors Park Shin Hye” etiketiyle yapılan paylaşımların toplam sayısı, 11,7 milyona ulaştı. Sadece Park Shin Hye’nin adının kullanmasıyla yapılan paylaşımlar ise 51,3 milyar dolaylarında. Bu sayılar devasa büyüklükte ve yine Shin Hye’nin popülerliğini kanıtlıyor.

Park Shin Hye için duyulan bu ilgi ve sevgi sadece bugün has değil. O 2009’da rol aldığı “You’re beautiful” dizisinden beri dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Dizide rol aldığında 19 yaşındaydı ve bu yaşta Hallyu yıldız unvanını elde eden en genç aktris oldu. Daha sonra popüler dizileriyle oyunculuğa devam etti. 2012 Heartstrings, 2013 Flower Boy Next Door, 2013 Heirs, 2014 Pinocchio.

Şu an Hallyu’nun 4 yıldız kralı olarak bilinen Kim Soo Hyun, Lee Min Ho, Lee Jong Suk, Song Joong Ki. Ama Park Shin Hye de Hallyu dalgasının baş kraliçesi olarak bilinmekte. Bu unvanı ona değişmeyen kalitesi ve tutumundan dolayı veriliyor. Onun gibi olan başka bir aktris yok, genç olmasının yanı sıra başarılı ve tanınmış bir aktris.

Daha fazlası Park Shin Hye sadece Kore dizileriyle ünlü bir aktris değil. Aynı zamanda sinemada gişe rekorları kıran filmlerde de rol aldı.

Dizilerinden özellikle Flower Boy Next Door’a değinmek istiyorum. 2013 yılında tvN kanalında yayınlanmıştı ve kablolu kanal olmasına rağmen %3 reytinge ulaştı. Bu o zamanlar ender rastlanan bir durumdu. Şimdi ki gibi yıldız oyuncular kablolu kanallarda rol almıyordu ve reytinglerde düşük civarlardaydı. tvN’e olan ilginin kapısını bu dizi açmış diyebiliriz bu yüzden. Diziyi yakın zamanlarda yayınlanmış olan “Reply 1994” ve “Signal” dizilerinin reytingleriyle bir tutabilirsiniz.

Park Shin Hye’nin oynadığı dizilerin başarı sağlamasının nedeni yalnızca aktörlerin etkisinden kaynaklanmıyor. Türüne has ilginç konular, senaryo akışı, set ekibi, yönetmen… Park Shin Hye bir dizinin başarılı olması için bütün takımın birlikte çalışması gerektiğinden ve bir olmaktan bahsetmişti. Bu tavrıyla mesleğine bakışının uzmanlık gerektiren bir seviyede olduğunu ve çalışkanlığını bize göstermiş oldu.

Genç yaşına rağmen pek çok başarılı yapımda yer alan ve her defasında ciddiyetini, azmini yitirmeden yoluna devam eden bu aktris gerçekten alkışlanmaya değer. Onun gözüyle baktığımız dünyalarda bizi mutlu eden bir aktris, Park Shin Hye…

Kaynak: @media.daum

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s