Doctors1

Şu sıralar Pazartesi Salı günleri yayın kuşağında baş rollerini Park Shin Hye ve Kim Rae Won’un paylaştığı SBS’nin “Doctors,” dizisi hüküm sürüyor. ”Doctors” tıp dünyasında geçen, çocuklukta yaşadıkları zorlukların üstesinden gelen bir kadın ve erkeğin hikayesini anlatan romantik bir dizi. Kişisel gelişimle ve samimi sevginin pozitif etkileriyle ilgili bir dizi. Senarist “High Society”de tanıdığımız Ha Myung Hee ve yönetmen “My Love From the Star”dan tanıdığımız Oh Choong Hwan.

RO99000408_w1000_h0

Park Shin Hye, kötümser, ihmalkar zor bir geçmişi olan ana karakterimiz Yoo Hye Jung’a hayat veriyor. Hye Jung etrafında olup bitenlerle mücadele ederken, başına hep dert açan şiddetten farklı bir yol bulmayı deniyor. Hikayesi, duyarsız ve agresif bir gençlikten kararlı bir doktora dönüşmesini gösteriyor.

tumblr_o96dxtQB381vnfz2qo2_500
Kim Rae Won zengin bir aileden gelen yerel lisenin öğretmeni Hong Ji Hong’u canlandırıyor. Öğrencilerine olan şefkati ve ilgisi onların bariyerlerini yıkıyor ve özellikle Hye Jung’a cesaret veriyor. İyi bir öğretmen ama tavırları hayatında arka plana attığı mevzuların olduğunu gösteriyor. Ji Hong evlatlık olduğu halde, üvey babasıyla güçlü bir bağları var.

jung-yoon-do

Eğer etkileyici yapım kadrosu ve ana karakterler ilginizi çekmediyse, dizi ayrıca başarılı yan karakterlere sahip. “Pinocchio” dizisini bilen izleyiciler Park Shin Hye ile aynı hastanede çalışan beyin cerrahı rolündeki Yoon Kyung Sang’ın bambaşka özelliklerine şahitlik edecekler. Jung Yoon Do entelektüel ve pervasız biri; ilginç karakteri onu bir komedi unsuruna dönüştürüyor aynı zamanda severek izleniyor.

tumblr_o95ssqYVlg1uezol6o2_1280

“Cheese in the Trap”te karışık portreler sergileyen Lee Sung Kyung, romantik bahçemizden çıkıyor ve Hye Jung’un çalışkan ve zengin sınıf arkadaşı Jin Seo Woo oluveriyor. Lee Sung Kyung burada sınıf öğretmenine aşık kıskanç lise öğrencisini canlandırıyor. Tavırları sıklıkla bencil, duygularını ifade etmedeki yeteneği çok gelişebilir bir karakter olduğunu gösteriyor. Her 2. Başrol karakter kahramanın rakibi demek değildir. Bu dizide, Seo Woo ve Hye Jung’un birçok farklılığı var ama tatsızlık ve nefret kapışmalarının tek sonucu değil.

tumblr_o8mjxqusuw1td6bwno1_1280

“Doctors”un 20 bölümünden 10’u şimdiye dek yayınlandı. Bu noktada, her karakterin hayat hikayesini hemen hemen öğrendik. Bu şov başladığından beri yetenekler karşısında sürekli şaşırıyorum. Birebir ilişkileri kapsamlı bir şekilde işliyor. Dizi, tatlı bir aşk hikayesine eşlik eden doğal insan duygularıyla iyi bir iş çıkarıyor.

Aslında dizide çok klişe roller var, ki bunlar klasik yoldan gidebilirlerdi, ama gitmediler. Üstünkörü klişe tipler eşsiz, ilgili bireylere dönüştü. Örneğin, zengin bir aileden gelen güzel 2. kız Jin Seo Woo kıskançlıkla dolu, ama aynı zamanda kendini anlayabilmek için çok çaba sarf ediyor, hayatında olmasını istediği değerleri bulmaya çalışıyor. Yoo Hye Jung travmatik geçmişi olan ve sevilmesi kolay bir karakter; ayrıca kadınların hem hassas hem de güçlü olmayı başaramadığı bir dünyada ikisini birden olmayı istiyor. Bu dizideki karakterler çok yönlüler. Tıpkı gerçek hayattaki gibi iyi ya da kötü olarak ayırt edilmeleri kolay değil.

tumblr_o922ttzlb81txkm7uo2_1280

Güzel sinemacılık ve Yoo Hye Jung tarafından hikayelerin serpiştirilmesi bu dizinin izlenmesini zevkli hale getiriyor. Öğretmen öğrenci konusunda endişeliydim fakat anladım ki burada usta çırak ilişkinin aşka dönüşebilmesi anlatılıyor. Tabu gibi görülen bu konu, dikkatli ve büyüleyici bir şekilde ele alınıyor.

Kaynak: @soompi

Çeviri: Lepisteseel@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s