“Doctors” Bölüm Özetleri ve Detaylar

RO43526033_w1000_h0

1- Kaderindeki kişiyle tanışmak: Hye Jung ve Ji Hong’un kaderlerinde okulda tanışmak varmış fakat bu onlar için pek de iyi bir başlangıç olmadı. Fakat insanlar ilk başta tanıdıkları kişinin kendileri için arkadaş ya da düşman olduklarını bilemezler.

PD22-25
2- Aşk zihinden gelir: Mantıklı konuşan beyindir. İnsanın neler hissettiğinin uyarısını kalp değil beyin verir. Bu bölümde Ji Hong Hye Jung’dan etkilenmeye başladı ve idealist doktorumuz iyi bir insan olmak Hye Jung’u harekete geçirmeye başladı.

1467971185

3- Ah bu aşk denen delilik: Henüz Hye Jung’a aşık olmamış olsa bile hatta fikrini son anda değiştirmiş de olsa yine de Ji Hong, Hye Jung’un gitmesini engellemek için çok çabaladı.

RO36940178_w1000_h0

4- Çözülemeyen geçmiş: 13 yıl önce aynı hastanede aşk ve nefret başlamıştı: Seo Woo ve Ji Hong arasında. Hye Jung yakın arkadaşının olduğu Gookil Hastanesine nakil oldu.

1467966761
5- Alışkanlıklar ve bağışlamalar: Çete lideri ile olay yaşandı. Hye Jung alışkanlığı olduğu gibi adama karşı saldırıya geçti ve tabii ki Ji Hong’da koruyucu olma alışkanlığını bırakamadı. Bu kişi affedilmek için çok çalıştı ama kardeşi onu affetmedi. Ve Hye Jung o meşhur lafını söyledi:” İnsanların dediğine göre bağışlamak bağışladığınız kişi için değil kendiniz içinmiş. Tavsiye vermek kadar kolay değil olay. Bağışlamak da sandığınız kadar kolay değildir.”

Cm0uRENUIAECPs2
6- Hayattaki ufak şeyler: Ji Hong kaybedene kadar bile olsa küçük şeylerde sevgisini hep gösterdi. Onun son söylediği şey: “Bazen küçük şeyler hayatta kurtulma şansınız olabilir.”

Cm0vD7hUIAARofu
7- Aşk ve korku: Hye Jung aştan korkuyor, annesinde gördüğü gibi bir kadın ile bir adamın aşık olduklarında aralarında sürekli kavga edeceklerini düşünüyor. O aşkın korku işe geldiğini ve bunun kendisini yiyip bitirdiğini düşünüyor. Bir süre sonra Hye Jung kendi döneminden bir arkadaşı olan Soo Chul ile buluştu ve Soo Chul mutluluğunu hissettiği sevgilisi ile tanıştırmak istedi fakat Soo Chul ona platonik bile olsa birini sevmenin korkusunu hatırlatmış oldu.

eL0TbowEnkU

OGbtAfh0OWo
8- En güzel hediye: Meslektaşlarından biriyle arasında romantik bir ilişki içinde olmak Ji Hong’un çocuksu duygularını göstermesini daha elverişli hale getirdi, Hye Jung’un kalbini açmaya karar verdi ve gün boyu onun minnettar hissetmesi için çabaladı, destekleyici ve yetenekli adam olan Ji Hong bu bölümde tüm cazibesini gösterdi. O hiç bir kızın elini tutmamış olduğundan dolayı Hye Jung’un elini tutması onun için çok güzel bir hediye oldu.

RO24389713_w1000_h0
9- Güven ve ihanet: İnsanlar nefreti unutabilir ve Hye Jung’un durumundayken Ji Hong’un ihtiyatlı davranışlarıyla yanında mışıl mışıl uyuyabilmesi ona güven duymasının göstergesidir. Ji Hong bir doktor ve bir veli olarak ikisi arasındaki farkı ona emanet ettiği sevgiyle göstermiş oldu.

RO42583013_w1000_h0
10-Gerçek ilişki: Hye Jung ve Ji Hong arasındaki her ikisinin de içlerinde çekmiş oldukları fakat resmi olmayan ilişkilerini ikisi de farkında. Hye Jung’un zihni Ji Hong’a karşı hissettiklerinden ve ona karşı olan endişelerinden dolayı onunla arkadaş olup olmama konusunda yine karıştı. Kişilerin ilişkilerde sordukları “ben senin neyinim?” sorusu Ji Hong’u sinirlendirdi. Ancak Ji Hong ve Hye Jung ilişkilerini kendi farklı bakış açılarından dile getirdiler.

Ben gerçekten de bu diziyi seviyorum ve benim gibi hayranlar için her bölümü bir başlık şeklinde özetlemek istedim. Umarım hayranlar için güzel bir hizmet olmuştur. Bu tür hikayeler umarım daha da artar ve bu dizi gerçekten yeniden güvenimi kazandı.

Ve bir de Shin Hye’nin sıkı hayranlarının onun dizilerinde sahneleri tekrarladıkları fotoğraflar var:

Cn6nB-cUsAA3SAj Cn6nB-fVIAAokJD Cn6nCBEUsAAQFKB

Kaynak: @Starlight

Çeviri: Elifnur@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s