photo737521

Birinci bölüm Hye Jung’un bir birey olarak kim olduğunu gösterirken, ikinci bölüm onun kim olabilececeğine ve gerçek bir kriz durumunda ne yapabileceğine dair güçlü bir ipucu verdi.

Hye Jung sert kız tavırları sayesinde gergin görünen tüm acil tıbbi müdahalelerde Ji-hong’un yöntemlerine şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde ayak uydurarak ona layık bir hemşire olduğunu kanıtladı. Ama bu dizinin adı hemşireler değil, “Doktorlar”. Bu yüzden Hye Jung’un çalışmaya devam devam etmesi gerekiyor.

Park Shin Hye kariyerinin çoğunu şirin ve güleç bir aktris olarak inşa etmişken, sadece “Doctors” da katı hisli ifadeleri takınabiliyor. Hye Jung’u genellikle sert tavırlarla gördüğümüz için, gerçek bir hayali takip etmeye başladığında gelişmesi daha belirgin ve etkileyici oldu. Hye Jung şu andan itibaren hayatında uğruna savaşacak gerçek bir amaca sahipmiş gibi hissediyor ve bütün farklılıkları oluşturan da bu.

Hye Jung’a yardım eden Seo-woo (Lee Seong-kyeong tarafından oynanan) ayrıca doğuştan gelen tıbbi yetenekle bir kız olarak güçlü bir görünüş oluşturuyor. Onların köprü karakteri beceriksiz Soon-hee ile birlikte, bu üç kız başarmak için gerekli olan bütün parçaların arkadaşlık ve ortak amaç olduğunu kanıtlıyor. Hye Jung ve Seo Woo arasında büyüyen son anlaşmazlık kesinlikle hepsinden daha sertti çünkü genç kızların baskı altında nasıl kopabiliceğini görmek kolay.

Bu bölümde ana problem Ji-hong. Evet, o çok havalı ve kriz sahnelerinde etkileyici. Ama bir şekilde Hye Jung onun performansını motive etmek için taraf tutmuş gibi görünüyor.

Ji-hong tıbbi acil müdahaleden ve açık bir şekilde Hye Jung’un çalışma danışmalığını reddetme durumundan sonra ekranda fazla gözükmedi. Bir bölümde kız gücünün kuvvetini, gelişmemiş bir öğretmen/öğrenci romantizminin sadece uygunsuz hissettireceğini gösterdi.

Ve hadi dürüst olalım, Bu ilişki uygun değil, en azından burada sahnelenmek için. Ji-hong bir lise öğretmeni. Onun görevi bir uygunsuzluk belirtisinin bile olmadığından emin olmak. Seo-woo, Ji-hong ile Hye Jung açıkça flört ederken onu reddetmenin onurunu kıracak olsa bile, bunun doğru olduğunu bir ihtimal yanlış olsa bile, anlaşılabilir bir durum olduğunu düşünmekte haklı.Neyse ki bu pürüz “Doctors” dizisin lise evresi bittiğinde kaybolacak bu yüzden herkes gerçekten açık bir şekilde bu çılgın sürükleyici diziye odaklanabilecek. Bu pürüzün şu ana kadar çok da umrumda olmamasının sebebi “Doctors” ın bunu hak edecek kadar iyi olmasıdır.

Kaynak: @hancinema

Çeviri: betulsoyluu@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s