Romantizm ve Melodram

SBS- DOCTORS

20.06.2016

1

Hikaye: Karanlık bir çocukluğa sahip bir genç kız ve gerçekçi bir adamın uzman ve asistan doktor olarak karşılaşması ve geçirdikleri değişimler. Hipokrat değerlerine takılmış doktorların medikal romantizmi.

Tahminler: Park Shin Hye’nin aksiyon dolu sahneleri ve yeni bir kız olarak ortaya çıkışı. Güç hattı (ya da güçlü kal).

KBS2- BEAUTIFUL MIND

20.06.2016

2

Hikaye: Diğer insanların hislerine karşı yakınlık duyamayan dahi bir beyin cerrahı Lee Young Oh. Bir gün bir hastasının tuhaf ölümüyle bağlantısı olur. Gözlerini âşık olmaya ve kendi insanlığını iyileştirmeye açar.

Tahminler: Doktor Frankenstein’ın yeniden doğuşu. Jang Hyun’un 9 yılda bir doktor olarak geri dönüşü.Yazar Kim Tae Hee’nin modern draması (Sungkyunkwan Scandal, The Greatest Sejong).

KBS2 -Uncontrollably Fond

06.07.2016

3

Hikaye:Gençliklerinde kalp kırıcı bir şekilde ilişkilerini sonlandıran bir çift. Yıllar sonra bir top star ve belgesel PD olarak barışırlar. Onların soğuk ve sıcak aşk hikayeleri başlıyor.

Tahminler: “Benimle buluşmak ister misin? Sadece 3 aydır tutkuyla.Kim Woo Bin ve  Suzy arasındaki uyum.Yazar  Lee Kyung Hee’nin geri dönüşü (I’m Sorry I Love You, A Love to Kill). İki oyuncunun tanıtımdaki görünüşleri.

SBS – Incarnation of Jealousy

Ağustos, 2016

4

Hikaye: Yayın organları içinde kıskançlık. Spikerler ve havadurumu sunucuları arasındaki ateşli çekişme ve romantik komedi.

Tahminler: Romantik komedi kraliçesi Gong Hyo Jin ve romantik komedi kralı Jo Jung Suk”un sinerjisi. Yazar Seo Sook Hyang (Pasta) ve Gong Hyo Jin’in birleşmesi.

TVN – Cindrella and Four Knights

5

Hikaye: Ortalama bir kız üst tabakanın %1’lik bir kısmının ‘Sky House’  büyük bir evde yaşamaya başlar. Kız kontrol edilemez chaebol kardeşlerler yaşamak zorunda kalır. 20 yaşın taze ve ölçüsüz gençlik aşkı.

Tahminler:  Park So Dam ve the erkek liderlerin uyumu.%100 gelişmiş bir ürün- yüksek kalite. Utandırıcı ama eğlendirici bir kurgu tipi.

KBS2 – Moonlight Drawn by Clouds

15.08.2016

6

Dahi bir hükümdar prens Hyomyung ve göçebe şair Kim, erkek kıyafetleri giyen bir kadın Hong arasındaki güçlü arkadaşlık ve aşk. Hiç kimsenin bilmediği Choson sarayı romantizmi.

Tahminler:  sageuk lider olaral park bogum ve onun yeni imajı.Bu orijinal hikaye çok popüler. Sageuk Kim Yoo Jung’un kıyafet takıntısının katili.

SBS – Scarlet Heart: Ryeo

29.08.2016

7

Hikaye: Hyesoo şans eseri Choson hanedanına geri döner. Taejo’nun 4.prensi Wangso ile karşılaşır ve bir tartışmaya girerler. Koryo prenslerinin politikaları, çekişmeleri ve aşkları.

Tahminler: 13 prens. IU ve prensler arasındaki uyum. Bir Çin dramasının Kore’ye uyarlanmış hali.

KBS2 – Hwarang: The Beginning

Aralık,2016

8

Sageuk; Silla’yı altın çağlarına getiren ve 1500 yıl önce hwarang yaratan 24. kral Jin Heung’a dayanırdı. Hwarang’ın tutku, aşk ve yükselişle dolu gençlik draması.

Tahminler: Çiçek çouk hwarang. İlk yerli hwarang draması. Sageukların kökeni KBS yapımı Sageuk birleşimi. Gelişmiş bir yapım.

TVN – Let’s Fight Ghost

9

Hikaye: Öğrenci Park Bong Pal hayaletleri görebilen doğa üstü güçlere sahip biri. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olamadığı için hayalete dönüşmüş Kim Hyun Ji adında bir kız ğrencinin hayaletiyle karşılaşır. Hayaletleri görebilen biriyle bir hayaletin ruhlarla dolu macerası.

Tahminler:Oyunculardan gelen enerji.Eğlenceli bir hayalet hikayesi. İnternet hikayesi kökenli farklı bir cazibe.

MBC – W

10

Hikaye: 2016, Seoul’de fark bir boyut vardır. Gerçek dünya ve sanl dünya arasındaki sıçrayışın sonu belli olmayan hikayesi. Yeni romantik belirsiz melodram.

Tahminler: Tipik bir romantizmden farklı sonu belirsiz bir hikaye. Lee Jong Suk’un asla başarısız olmayan iyi iş seçimleri.Yazar Song Hae Jung”un dramsı (Queen In-hyun’s Man, Nine)

SBS – The Legend of the Blue Sea

Kasım,2016

11

Hikaye:Bir sazan yakalayıp daha sonra onu denize geri bırakan bir balıkçı hakkındaki bir chosun hikayesine dayanır. Park Ji Eun’un fantazik romantizmi.

Tahminler: Hallyu’nun merkezi Jun Ji Hyun and Lee Minho. Senarist Park Jieun’un ikinci fantastik romantizmi (You Who Came From the Stars). Benzersiz bir sazan konusu.

TVN – Goblin

Kasım,2016

12

Hikaye: Bir insanla evlenmek isteyen bir cin ve hafızasını yitirmiş ölü bir meleğin birlikte yaşama hikayesi. Cin ve ölü meleğin üzücü, tuhaf ve güzel hikayesi.

Tahminler: Yazar Kim Eun Sook’un ‘The Descendants of the Sun’dan sonraki gelecek draması. Benzersiz ama çekici bir hikaye.

TVN – 38 Task Force

17.06.2016

13

Hikaye: Onların misyonları adreslerini yanlış veren ve vergi ödemekten kaçınan vergi kaçakçılarını cezalandırmak.Sivil memur Baek Sung II ve dolandırıcı Yang Jung Do’nun iş birliği.Israrlı kaçakçılardan ısrarlı vergi toplama draması.

Tahminler: Seo Inguk’un TVN’e dönüşü.Ma Dong Seok ve Seo Inguk dostluğu. Dolandırıcılık ve vergiden kaçma hakkında yeni tür bir drama.

TVN – Good Wife

08.07.2016

14

Hikaye: Başarılı bir savcı koca, politik skandallar ve yolsuzluğa adı karışır. Evlendikten sonra avukatlık mesleğinden istifa eden karısı 13 yılda ailesine bakar duruma gelir. Yeniden bir avukat olarak doğru kimliğini bulur.

Tahminler: Ekranlarda film benzeri bir yapıt. Amerikan dramalarından esinlenilmiş. TVN’in meclis dizisi.

TVN – Entourage Korea

15

Hikaye: Büyük bir yönetim şirketinin ceo’su Kim Eun Gab, bir aktör ve menajer şirket içindeki hikayesi. Eğlence sektörünün sahne arkası ve gerçekliği. Kara mizah draması.

Tahminler: Bu oijinal drama çok seksi. Trend yıldızların birleşimi. Erkeklerin hikayesi.

Eleştirmen yorumları:

-Şeker gözlerin çokluğu TT TT

-Gong Yoo ve bir cin… wauww

-Fantastik dramaların hepsini izlemek istiyorum.

-Aman tanrım! Jun Ji Hyun’un bütün dramalarını izleyeceğim.

Kaynak: @kpopfans

Çeviri: MerveIşık@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s