2016 Mayıs Ayı Reklam Yıldızları Sıralaması Açıklandı

Song-Joong-Ki-Lee-Dae-Ho-Kim-Go-Eun

Mayıs ayının en iyi CF(reklam filmi) marka şöhret sıralaması açıklandı.

Korean Business Research Institute(Kore İş Dünyası Araştırma Enstitüsü)’e göre, aktör Song Joong Ki Mart ayından beri arka arkaya üçüncü kez birinciliği aldı. Onun hemen ardından, Seattle Mariners beysbol oyuncusu Lee Dae Ho ikinci sırayı, aktris Kim Go Eun da üçüncü sırayı aldı.

AOA’dan Seolhyun ve ünlü şef Baek Jong Won dördüncü ve beşinci sırayı aldı. Song Hye Kyo Mart ve Nisan aylarında ikinci sıradayken, Mayıs ayında altıncı sıraya geriledi. Bu arada “Reply 1988” oyuncuları Ryu Jun Yeol ve Park Bo Gum istikrarlı ünlerini koruyarak sekizinci ve dokuzuncu sırada yer aldı.

Enstitü, 27 Nisan-28 Mayıs arasındaki 23 farklı CF yıldızının sonuçlarını ve 43,790,880 veriyi derledi. Marka itibarı, verileri seçip çıkartıyor ve tüketicilerin kalıtım değerlendirmelerini, iletişim değerlendirmelerini, medya değerlendirmelerini ve sosyal değerlendirmeleri ölçmek için gözlem yapıyor. Daha sonra bu değerlendirmeler baz alınarak bahsi geçen CF yıldızları için ağırlıklı endeks oluşturuluyor ve en ileride olanlara karar veriliyor.

Park Shin Hye ise bu listede 23. sırada yer almış. Ve sektörden uzak olmasına rağmen halen etkin olduğunu göstererek önemli bir yıldız olduğunu gözler önüne sermiş oldu bir kere daha…

Kaynak: @soompi

Çeviri: Lepisteseel@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s