Park-Shin-Hye-1

Shin-Hye yoğun programından dolayı birinci Kore hayran buluşmasını sahne performansı yerine spor etkinliği ile yapmaya karar verdi. Yani hayranlarıyla daha yakın olabilmek ve onlarla oynayabilmek için spor etkinliğini tercih etti.

Spor etkinliği 14 Mayıs 2016 ‘da Seoul Yongsan’da öğlen bir de kapalı spor salonunun basketbol kortunda gerçekleştirildi. Yaklaşık yüz kadar hayran Shin Hye’nin de onayladığı marka olan Millet Kore’nin bağışladığı yağmurluklardan aldı. Bayanlar turuncu yağmurlukları aldılar baylar ise mavi yağmurları aldılar. Hayranlar -Mavi Takım ve Kırmızı Takım olarak- iki gruba ayrıldılar.

Park-Shin-Hye-2

Daha sonra tüm hayranlar yerlerine yerleşti, MC Jo Wo-Young (komedyen) Shin Hye’nin geldiğini açıkladı ve Shin Hye salonun ortasında dalgalı kâkülü-SBS’nin çıkmak üzere olan ‘Doctors’ dizisindeki yeni tarzıyla- ve kocaman gülümsemesi ile uzunca yürüdü. Beyaz tişört, siyah tayt ve beyaz Nike ayakkabı giymişti. Herkese mutlu bir şekilde el salladı.

MC Wo-Young etkinliğin ilk yarısında Shin Hye’nin Kırmızı Takım’ın lideri olacağını açıkladı. (Bu hesabın yazarı, Shin Hye’nin menajerinin lider olduğu Mavi Takımdaydı.) Oyundan önce Shin Hye tüm katılımcılara ısınma hareketleri yaptırdı. Sonra bir dizi minik oyunlar oynandı ardından esas oyunlara geçildi: ip atlama, ayakkabı vuruşu, engelli yarış, 3 yumurta taşıma yarışı, balon patlatma oyunu (iki takım en kısa sürede balonları şişirip patlatabilmek için birbirine karşı yarıştı.) ve çember çevirme oyunu.

Park-Shin-Hye-3

Üç ana oyun oynandıktan sonra Shin Hye menajeriyle yer değiştirdi ve Mavi Takım’ın lideri oldu. Shin Hye ip atlama ve üç yumurta taşıma oyunlarını büyük umutla oynadı. Balon patlatma oyunundan sonra yerdeki çöpleri topladı. (Çünkü oyundan sonra yerde balonlar ve çizgilerin bıraktığı izler vardı.) Herkesin balonları hevesle patlattığını da söylemeden geçemeyiz. Shin Hye balonlar patlarken kulaklarını tıkayıp yarım yürüme mesafesi uzakta duruyordu. Bu çok tatlıydı. Kazanan Mavi Takım oldu. Oyunlar sona erdiğinde saat 2.30 olmuştu. Herkes yere oturdu ve Shin Hye ile A&O’nun bölümü başladı.

1-Zayıflamış hali ile ilgili olarak. Pek çok kişi Shin-Hye’ nin zayıflamış halinden dolayı onun sıkı diyet yaptığını söylemişler. Fakat o gerçekten karmaşık diyetler yapmamış. Bunun yerine sağlıklı bir miktarda spor ve egzersiz yapmış. Shin-Hye sadece yetişkin olana kadar ki almış olduğu yağlarını kaybettiğini düşünüyormuş. Hayranlarına sıkı diyetler yapmadığını ve az yemek yemediğini söyleyerek bu konuda endişe etmemelerini istedi.

2-Dizisiyle ilgili olarak. Bir hayran Shin-Hye’nin önceki dizi ve filmlerinde çok ağladığını ‘Doctors’ dizisinde de böyle ağlama sahnelerinin olup olmadığını sordu. Shin-Hye’ de “Gerçekten de bu doğru gibi görünüyor.” Dedi. O lise yıllarında bir sürü sorun yaşamış sorunlu bir geçmişe sahip zorlu bir kızı canlandıracakmış. İlk defa bu kadar güçlü kişiliğe sahip bir rol aldığı için bazı kişilerin bunu idare edip edemeyeceğinden endişe ediyorlarmış. O ise karakterini gerçekten sevmiş ve rolü oynamayı gerçekten istiyormuş. Bu yüzden elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

Park-Shin-Hye1

Doktor dizisinde oynayacağı için pek çok ingilizce tıbbi kelimeler öğrenmesi gerekiyor. Bir hayran bu terimleri öğrenmenin zor olup olmayacağına dair bir soru sordu. Shin-Hye, okuyup ezberlenmesi gereken çok kelime olduğu için bunun biraz baş ağrıtacak gibi gibi durduğunu söyledi. Tam bu sırada hayranlar ondan bir örnek vermesini istedi. O da “hope…” li bir şeyler söyledi. Henüz hastane filmlerinde çok ilerleyemediğim için tam hatırlayamıyorum ne dediğini. Şu anda hala hastane dışındaki lise bölümlerini çektiklerini için henüz tıbbi terimlere vâkıf değilmiş.

Oyuncular yazın dizi çekimlerinde sıcaklardan dolayı fiziksel olarak çok zorlandıklarından Shin-Hye genelde kış, sonbahar yada ilkbahar dizilerinde yer alıyordu. (Heartstrings hariç) Ancak bu dizinin çekimleri yazın olacak ve personeller Shin-Hye’ nin iyi olup olmayacağından endişe ediyorlarmış. Shin-Hye sıcaklarla sağlıklı bir şekilde başa çıkacağını ve fiziksel olarak da kendini en iyi şekilde korumaya çalışacağını söyledi.

3-Yeni filmiyle(Hyung) ilgili olarak. Bir hayran geçen yıl sinemalarda olması beklenen filmin ne zaman yayınlanacağını sordu. Shin-Hye yaz döneminde sinemalarda pek çok Hollywood filminin yer alacağını ve kendi filminin bunlar arasında sinema yer bulmasının zor olduğunu bu yüzden de çıkış tarihinin erteleneceğini söyledi. Şimdilik tarihi kesin olarak belli değilmiş. Shin-Hye filmde bir judo antrenörünü oynuyormuş, daha önce hiç judo yapmadığını bu yüzden geçen yıl film için judo öğrendiğini söyledi. Shin-Hye filmdeki rolünün çok güçlü olduğunu ve hayranlarının onu filmde iyi görmüş olmalarını umduğunu söyledi.

4- Ailesiyle ilgili olarak. Shin-Hye son zamanlarda çok meşgul olduğundan her fırsat bulduğunda ailesiyle iletişime geçmek istediğini söyledi. Babası da golf oynamayı sevdiğinden dolayı beraber golf oynamaya gidiyorlarmış. Ancak babası Shin-Hye’den harika performanslar sergilemesini ve değişik hareketler yapmasını istiyormuş. Bu yüzden golf oynamak onun için zorlaşmış. Bunun üzerine Shin Hye gülerek sorunlu biri gibi hissettiğini ve artık babasıyla golf oynamaya gitmeme kararı aldığını söyledi. Hayranları Shin-Hye’ den birkaç golf pozisyonu sergilemesini talep ettiler. O da ayağa kalktı ve golf kulübünün salınım hareketini gösterdi.

5-Yaz planları ile ilgili olarak. Yaz yakında geliyor ve Shin-Hye’ ye bu yaz için planlarının ne olduğu soruldu. Shin-Hye okyanusu çok sevdiği için denize gitmek istediğini fakat yazın dizi çekimleri olacağını ve diziden hemen sonra ülkeler arasında hayran toplantıları olacağından dolayı çok meşgul olacağını bu yüzden vaktinin olmayacağını söyledi.

6-Spor etkinliği ile ilgili olarak.Shin-Hye 2013 deki spor etkinliğinde hayranlarıyla birlikte çok eğlendiğinden bu yıl yine böyle bir spor etkinliği olmasını istemiş. Ancak dizi ekibine rahatsızlık verecek bir yaralanma olmaması gerektiği için bugün çok iyi şekilde oynayamadığını söyledi. 3 yıl önceki 2013 Spor etkinliğinde bununla ilgili bir şey olmuştu: oynadıkları yakan top oyununda Shin-Hye’yi vuran bir hayran yanlışlıkla topu onun kafasına atmıştı ve Shin-Hye bundan dolayı çok ağrı çekmişti. Shin-Hye bu etkinlikte onun intikamını almak istemiş ama sonra bugün yakan top oynamadığımız için hayal kırıklığına uğramış.

7-Nike ayakkabıları ile ilgili olarak. Shin-Hye instagramda Nike’ın açılış etkinliğinden bir resim paylaşmıştı. Bu etkinlik bugün tüm Seoul’ün çevresinde düzenlendi. Katılımcılar Nike’ın etkinliğindeki oyuna katılarak kolayca bir çift Nike ayakkabı kazandılar. Shin-Hue bugün beyaz Nike ayakkabı giymiş olmasına rağmen, onların Nike etkinliğinde kazandığı ayakkabılar olmadığını söyledi.

Daha sonra Shin-Hye hayranlarıyla bir grup fotoğrafı çekildi ve çekim programına gitmek için ayrıldı.

Kaynak: @shinhye.org

Çeviri: KYelfnr@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s