Lee_Min_Ho_and_Park_Shin_Hye

Yaklaşık 600 milyon kullanıcısı olan Çin’in en büyük sosyal ağı weibo da günlük neredeyse 100 milyona yakın mesaj iletiliyor ve bir yıldızın ününün sayılarla nasıl ölçülebilrceğini siz hesap edin. Weibo, Çin’de internet kullanıcılarının en çok rağbet ettiği ve en çok içeriğin paylaşıldığı ağ olarak biliniyor. Lee Min Ho ve Park Shin Hye Güney Koreli aktörler arasında en çok takipçi sayısına sahip bay ve bayan aktörler.

7387dfe9jw1eawdrrphvxj20f00pb0ve

Lee, “Boys over flowers”(2009), “City hunter”(2011) ve son zamanlarda “Heirs”(2013) dizileriyle Çin’de popülerliği ile tanınıyor. Weibo’da ona yetişebilecek erkek aktör şu an mevcut değil. 4 Ocak 2016’da onun takipçi sayısı 28 milyon kişi olarak görüldü. Bu sayı Şangay’da yaşayan 24 milyon insan sayısından daha fazla.

12798137_1132502533448785_209040426_n

Park Shin Hye ise özellikle “Stairway to heaven”(2003), “You’re beautiful”(2009), “Heirs”(2013), ve “Pinocchio”(2014) dizileriyle ve “Miracle in cell no.7″(2013) filmiyle Çin’de tanınıyor. Park Shin Hye weibo takipçi sayısı bakımından en çok takip edilen Güney Koreli aktris hatta takipçi sayısı ünlü idollerle bile kafa kafaya geliyor. Bayan aktörlerin nadiren bu denli takipçi sayısına ve popülerliğe ulaştığı düşünülürse, Park Shin Hye popülerlik anlamında pek çok insanı geride bırakmış görünüyor. Ve bu başarısıyla Hallyu kraliçesi olarak anılan Song Hye Kyo’nun tacını hak etmiş durumda. Sadece dizilerdeki oyunculuğuyla değil aynı zamanda samimi kişiliği ve hayranlarına olan yakınlığa da onun Çin’de sevgi görmesinin nedenleri arasında.

Yerli ve yabancı çalışmalar olarak Çin’de izlenen yapımları ikiye ayırırsak, yabancı bölümünde ilk akla gelen Güney Kore oluyor. Dizileri, eğlence programları, müzikleri ile Güney Kore Çin’de ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Çin’den bir şirket temsilcisine göre, “Son zamanlarda uluslar arası yapımlar yerli yapımların uzantısı haline geldi. Çin yapımları aksine Güney Kore’nin bu kadar öne çıkması, hem de dil ve kültür farkına rağmen bize dersler çıkarttı. Popüler oyuncuların çalışmaları her daim ön planda oluyor. Evet Hallyu yıldızlar burada çok ünlü ve bu ünleriyle pek çok insana ulaşıyorlar.” dedi.

Kaynak: @news.maxmovie

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s