En İyi Ekran Gazetecileri

restmb_jhidxmake

Çok fazla film ve dizi var gazetecilerin odaklı olduğu, gerçeğin peşinde olup bunları ortaya çıkartmaya çalışan gazeteciler. İşte onların en göze çarpanlarını sizler için bir araya getirdik.

Son Ye-jin

restmb_jhidxmake (1)

Aktris Son Ye Jin Kore’nin ilk aşkı olarak saf ve masum imajıyla unvanını yaptı ve 2008 yılında güçlü bir haber muhabiri olarak rol almaya karar verdiğinde eşi benzeri görülmeyen bir adım atmış oldu. MBC dizisi “Spotlight”da büyük bir yayın ağında sosyal vakaların üstünün örtüldüğü bir karşı koyma vardı. Hayatını riske alarak firarinin evine sızarak her şeyi yapan bir başrol vardı. Dizinin izleyici kitlesi beklenenden az olsa da Son’un oyunculuğu çok iyiydi.

Park Shin Hye

indir

Hallyu yıldızı Park Shin Hye 2014 yılında popüler dizi “Pinocchio”da acemi bir muhabiri canlandırmıştı. Choi In Ha adından parlak, güçlü, rekabetçi ve yalan söyleyemeyen bir muhabirdi o. Yalan söylediği zaman hıçkırmaya başlıyordu. Bu durum nedeniyle adaletsiz veya yanlış şeylere sessiz kalamıyordu ve her zaman gerçeği ortaya çıkarmaya çalışıyordu. Dizi iş bulmakta zorlanan ve bir şirkette yeni işe başlayan bir gencin zor hayat mücadelesi etrafında toplanan konusuyla büyük ilgi görmüştü.

201501150940771341_54b70d4ff0f51_99_20150115104003

Kim Ok Bin

restmb_jhidxmake (6)

Aktris Kim Ok Bin “Thirst” filminde ParkChan Wook ve “Minority Opinion” filminde muhabir Gong Soo Kyung olarak adını duyurdu. Filmde şevkli bir muhabir olan aktris “Yongsan felaketi” denen gerçek yaşamdan alınan bir olaya dair olan gerçekleri açığa çıkarmaya çalışıyordu.

Park Bo Young

restmb_jhidxmake (8)

Aktris Park Bo Young 2015 yılındaki film “You call it passion”de acemi bir magazin muhabirini canlandırmıştı. Prestijli bir üniversiteden mezun olmuş stajyer bir muhabir olan aktris, tutkusuyla pek yakında şirketteki bir çok kirli sırrı ortaya çıkarır.

Moon Chae Won

restmb_jhidxmake (9)

Aktris Moon Chae Won MBC dizisi “Goodbye Mr. Black”de Kim Swan rolünde. İlk aşkını bulmak için muhabir oluyor ve ona yöneltilen suçlamaları aklıyor. Sevimli ve tutkulu karakteri ekranda parlarken dizi düşük izleyici ve güçlü rekabetçisi “Descendants of the Sun” ile aynı saatte yayınlanmaktan ötürü zorluk yaşıyor.

Kaynak: @kpopherald

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s