Park Shin Hye Elle Hong Kong Tayvan Mart Sayısı Söyleşisi

qwswq

Asya’nın popülerlik kraliçesi olduğu için Park Shin Hye’yi birçok kişi tanır. Eğer onunla buluşup, havadan sudan konuşacak olursanız, onun bir Diva’dan daha çok insanlara “yakın arkadaşı”ymış gibi davranan, diğer normal, 25 yaşındaki genç kızlar gibi neşeli, konuşkan, gülmeyi seven biri olduğunu anlarsınız.

Park Shin Hye, evrendeki tüm aşkı etrafında toplamış biri. 2003 yılında, 13-yaşındayken “Stairway to Heaven” dizisiyle çıkışını yaptı ve aynı yılda muhteşem oyunculuğuyla SBS Drama Ödüllerinde – En İyi Çocuk Aktris ödülünü aldı. Bundan sonra o “You’re Beautiful”, “The Heirs”, “Pinocchio” ve s.gibi muhteşem dizilerde oyunculuğunu devam ettirerek, 20-yi aşkın yerel ve yurtdışı ödülleri kazandı, “Hallyu Kraliçesi” olarak adlandırılmaya başladı ve onun Weibo hesabı 10 milyon takipçi sayısına ulaşarak bir sürü insanın ilgi odağı oldu.

qwq

MAMA (Mnet Asya Müzik Ödülleri) törenine katılmak üzere Hong Kong’a gittiği sırada, ELLE’nin Çin versiyonu dergisinden o ayın baskısı için kapak fotoğrafı çekimine davet aldı. Çekimler başlamadan önce, Hong Kong’un sokaklarının benzersiz olduğunu söyleyerek, fotoğrafların arka planında sokak manzaralarının olmasını teklif etti. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı sokakta çekim yapamadılar ve sonuç olarak stüdyoda “Hong Kong İzlenimi”nin birebir kopyasını yaratarak çekimleri orada yaptılar.

Röportaja başlamadan önce derginin muhabiri onun biraz soğuk olduğunu hissetti. Çekimler sırasında çok ciddiydi, hatta kuliste hiç gülümsemedi. Belki de bunun nedeni yol yorgunluğudur. Ama röportaj ilerlemeye başlayıp, konu kızsal konulara geldiğinde O, aniden “canlanmaya” başladı ve röportaj iki en yakın arkadaşın sohbetine dönüştü adeta.

Yüz bakımıyla ilgili sırlardan bahsedildiği zaman, Park Shin Hye spor yapmayı çok seven biri, hatta çocukluğunda babasıyla birlikte egzersizler yapıyordu ki, bu, günümüzde bile devam ediyor. Park: “Son zamanlarda ailemle birlikte sık sık golf oynamaya gidiyoruz. Önceleri bunun eğlenceli olmadığını düşünüyordum ama bir kaç kez oynadıktan sonra zevk almaya başladım.” dedi.

O çok kısa bir sürede istenilen spor türüne uyum sağlayacak bir şekilde atletik biri olduğunu belirtti. Son birkaç yılda sıkı çalışmasına rağmen kas gücünü arttırmak için pilates ve diğer aerobik hareketleri yapmaya mutlaka zaman ayırdı. Buna ek olarak “Süt beyaz” teni de birçok kız tarafından gıptayla izleniyor. Cilt bakımı yapılması konusunda onun kendi, kişisel yöntemleri var. Park Shin Hye: “Genellikle makyaj yapmam, UV ışınlarından korunmak için sadece losyon sürerim, makyaj yapacak olduğumdaysa tenimin daha doğal görünmesini sağlamak için en fazla BB krem ve dudak parlatıcısı kullanırım. Yüzün yıkanması da çok önemli bir nokta, tüm losyon ve diğerlerinin tamamen temizlenmesi için yüzün titizlikle yıkanması gerek.”

qq

Konu yemek olunca, o, cildinin rengini koruma amaçlı, her gün yaban mersini, mor renkli sebzeler, anti-oksidan maddeler içeren sebze ve meyveler yediğini dile getirdi.

Ancak cilt bakımıyla karşılaştırıldığında saç modeli bir çok kızlar için endişe konusu. “Özellikle sevdiğim bir saç modeli yok, (Kendi saçlarına bakar) şuanki saçlarımın uzunluğu gibi, bir seferde en fazla bundan 5 yada 10 santim daha kısa kestiririm. Hahahah!” Reklam çekimleri, dizi/film çekimlerinde herkes uzun saçın onu daha güzel gösterdiğini düşünür.Bu yüzden saçlarını kestirmeye cesaret etmiyor. Ama, eğer gelecekte bir şansı olursa kesinlikle saçlarını kısa kestirmeyi, yada perçeme sahip olmaya çalışacak.

“Dış güzellik” ile ilgili konularda bu kadar çok konuştuktan sonra son olarak, aslında “iç güzellik”lerinin de çok önemli bir etken olduğunu söyledi. “Dış güzellik çok önemli olabilir, ama, ben iç güzelliğinin de insanı daha da güzelleştirdiğine inanıyorum. Bir kişinin zihniyeti ve ruh hali nasılsa; bu o kişinin görünümünü de etkiler. Eğer keyfim yerindeyse, sevgi dolu olurum, diğerleriyle her zaman iyi ilişkilerimi korumaya devam ederim, görünümüm değişir, daha nazik ve daha güzel olurum. Bunun aksine eğer “kötü niyetli” insanlarla yüz yüze olmak zorunda kalırsam bu rahatsızlığım yüzüme de yansır ve daha depresif görünürüm.

Kaynak: @PSHmagazine

Çeviri: Candy@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s