Park Shin Hye Elle Röportajı

elle3

Dış güzelliğe takıntılı değil

Yüz bakımıyla ilgili sırlardan bahsedildiği zaman, Park Shin Hye spor yapmayı çok seven biri, hatta çocukluğunda babasıyla birlikte egzersizler yapıyordu ki, bu, günümüzde bile devam ediyor. Park: “Son zamanlarda ailemle birlikte sık sık golf oynamaya gidiyoruz. Önceleri bunun eğlenceli olmadığını düşünüyordum ama bir kaç kez oynadıktan sonra zevk almaya başladım.” dedi.

O çok kısa bir sürede istenilen spor türüne uyum sağlayacak bir şekilde atletik biri olduğunu belirtti. Son birkaç yılda sıkı çalışmasına rağmen kas gücünü arttırmak için pilates ve diğer aerobik hareketleri yapmaya mutlaka zaman ayırdı. Buna ek olarak “Süt beyaz” teni de birçok kız tarafından gıptayla izleniyor. Cilt bakımı yapılması konusunda onun kendi, kişisel yöntemleri var. Park Shin Hye: “Genellikle makyaj yapmam, UV ışınlarından korunmak için sadece losyon sürerim, makyaj yapacak olduğumdaysa tenimin daha doğal görünmesini sağlamak için en fazla BB krem ve dudak parlatıcısı kullanırım. Yüzün yıkanması da çok önemli bir nokta, tüm losyon ve diğerlerinin tamamen temizlenmesi için yüzün titizlikle yıkanması gerek.”

Konu yemek olunca, o, cildinin rengini koruma amaçlı, her gün yaban mersini, mor renkli sebzeler, antioksidan maddeler içeren sebze ve meyveler yediğini dile getirdi.

Ancak cilt bakımıyla karşılaştırıldığında saç modeli bir çok kız için endişe konusu. “Özellikle sevdiğim bir saç modeli yok, (Kendi saçlarına bakar) şuan ki saçlarımın uzunluğu gibi, bir seferde en fazla bundan 5 yada 10 santim daha kısa kestiririm. Hahahah!” Reklam çekimleri, dizi/film çekimlerinde herkes uzun saçın onu daha güzel gösterdiğini düşünüyor. Bu yüzden saçlarını kestirmeye cesaret edemiyormuş. Ama eğer gelecekte bir şansı olursa kesinlikle saçlarını kısa kestirmeyi, ya da perçeme sahip olmaya çalışacak.

“Dış güzellik” ile ilgili konularda bu kadar çok konuştuktan sonra son olarak, aslında “iç güzellik”in de çok önemli bir etken olduğunu söyledi. “Dış güzellik çok önemli olabilir, ama, ben iç güzelliğinin insanı daha da güzelleştirdiğine inanıyorum. Bir kişinin zihniyeti ve ruh hali nasılsa; bu o kişinin görünümünü de etkiler. Eğer keyfim yerindeyse, sevgi dolu olurum, diğerleriyle her zaman iyi ilişkilerimi korumaya devam ederim, görünümüm değişir, daha nazik ve daha güzel olurum. Bunun aksine eğer “kötü niyetli” insanlarla yüz yüze olmak zorunda kalırsam bu rahatsızlığım yüzüme de yansır ve daha depresif görünürüm.

elle1

Hiç burnu havada değil, en iyi arkadaşıymışız gibi hissettirdi

Asya’nın popülerlik kraliçesi olduğu için Park Shin Hye’yi birçok kişi tanır. Eğer onunla buluşup, havadan sudan konuşacak olursanız, onun bir Diva’dan daha çok insanlara “yakın arkadaşı”ymış gibi davranan, diğer normal, 25 yaşındaki genç kızlar gibi neşeli, konuşkan, gülmeyi seven biri olduğunu anlarsınız.

Park Shin Hye, evrendeki tüm aşkı etrafında toplamış biri. 2003 yılında, 13-yaşındayken “Stairway to Heaven” dizisiyle çıkışını yaptı ve aynı yılda muhteşem oyunculuğuyla SBS Drama Ödüllerinde – En İyi Çocuk Aktris ödülünü aldı. Bundan sonra o “You’re Beautiful”, “The Heirs”, “Pinocchio” ve s.gibi muhteşem dizilerde oyunculuğunu devam ettirerek, 20’yi aşkın yerel ve yurt dışı bazlı ödül kazandı. “Hallyu Kraliçesi” olarak adlandırılmaya başlandı ve onun Weibo hesabı 10 milyon takipçi sayısını aşarak bir sürü insanın ilgi odağı oldu.

MAMA (Mnet Asya Müzik Ödülleri) törenine katılmak üzere Hong Kong’a gittiği sırada, ELLE’nin Çin versiyonu dergisinden o ayın baskısı için kapak fotoğrafı çekimine davet aldı. Çekimler başlamadan önce, Hong Kong’un sokaklarının benzersiz olduğunu söyleyerek, fotoğrafların arka planında sokak manzaralarının olmasını teklif etti. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı sokakta çekim yapamadılar ve sonuç olarak stüdyoda “Hong Kong İzlenimi”nin birebir kopyasını yaratarak çekimleri orada yaptılar.

Röportaja başlamadan önce derginin muhabiri onun biraz soğuk olduğunu hissetti. Çekimler sırasında çok ciddiydi, hatta kuliste hiç gülümsemedi. Belki de bunun nedeni yol yorgun olmasıdır. Ama röportaj ilerlemeye başlayıp, konu kızsal konulara geldiğinde O, aniden “canlanmaya” başladı ve röportaj iki en yakın arkadaşın sohbetine dönüştü adeta.

elle2

Durmaksızın samimi konuşması devam ediyor

Kızların ilk konuşacağı konu elbette moda. O, çekimleri olmadığı sırada şık rock tarzında giymeyi sevdiğini söyledi. “Genellikle işte hep tek parça elbise, parlak renkli giysiler giymek zorunda kalıyorum, ama normalde hiç kadınsı giysiler giymem. Özellikle koyu renkli, en çokta siyah&beyaz giysiler giyerim. Şimdiki gibi dar bir jean üzerine salaş bir hırka, altına da botlarımı giyer çıkarım.” O dramalardaki gibi kadınsı komşu kızı görünümünde değil. Böyle olmasına (Jang Geun Suk, Lee Min Ho gibi “iyi abiler”i olmasına) rağmen onu “erkek fatma” olarak düşünmeyin. Çünkü, en azından o, geleneklere bağlı ve yemek pişirme konusunda oldukça iyi.

Ailesi restoran açtıktan sonra, dükkanda sık sık yardım etmesi ve TV programlarında yemek pişirme yeteneklerini çok iyi gösterdiği için ailesi tarafından ona “Park Jang Geum” unvanı verildi. Park: “Ailem restoran açtıktan sonra evde yemek yapmamaya başladık, bu nedenle, evdeki buzdolabında temel yemek yapma malzemelerinin bile olmaması çok üzücü! Hahaha.”

elle4

Vizyonu olan bir aktris

Onun ailesiyle olan ilişkisi çok iyi, hatta sektörün en vefalı kızı olarak adlandırılıyor, ancak iş ile meşgul olduğu zamanlarda ailesiyle geçirdiği zaman daha da azalıyor. “Hmm…aslında ailemle geçirdiğim zaman o kadar da çok değil, ama son zamanlar film çekimleri dolayısıyla onlara eşlik edebileceğim zamanlar daha da azalıyor. Her boş günüm sanki bayrammış gibi geliyor, onlarla birlikte tatile çıkmaya, yada normal zamanlarda yapamadığım şeyleri yapmaya çalışıyorum.”

O, 30 yaşından önce evlenmek istediğini ve evlendikten sonra 2 çocuk yapmak istediğini söylemişti, bu düşüncesi değişti mi acaba? “Çocuk sahibi olmak çok önemli, en iyisiyse her ikisine (cinsiyet) sahip olmak için 1 kız ve 1 erkek olması.  Evlilik konusuna geldiğimizde, önceleri bunu çok istiyordum ama, son zamanlar 30 yaşından önce evlenmenin o kadar da önemli olmadığını düşünmeye başladım. Yaşım ilerledikçe yapmak istediğim, yapabileceğim bir çok şeyin olduğunu fark ettim ve bu evlilik konusunu geriye itti.” Daha 25 yaşında olmasına rağmen, 12 yıl boyunca bu sektörde olması doğrultusunda şunları söyledi, ” 12 yıldır, hatta 13.yılına geçti, bu sektöre aşinayım. Ama eğlence sektörü sürekli değişiyor, bu kadar uzun zamandır bu sektörde olmama rağmen benim de bir çok şeyi öğrenmem ve uyum sağlamam gerekiyor. Kendimi hiç yorgun hissetmiyorum, dahası bir sürü eğlenceli alan var!”

Geçtiğimiz yıl Başbakandan aldığı Kore Popüler Kültür ve Sanat Ödüllerinden konu açıldığında ise, Park Shin Hye : “O ödülü aldıktan sonra, sorumluluğumun daha da arttığını hissettim, çünkü bir çok kişiye Kore kültür ve sanatını gerektiği gibi tanıtmak benim sorumluluğumda. Bunun verdiği mutluluk hissinin yanı sıra, kendime daha çok çalışmam gerektiğini her hatırlattığımda, küçük çapta bir bunalım hissediyorum.”

Bugün Asya’nın en ünlü aktrislerinden biri, ancak o bu işe  “stajyer şarkıcı” olarak başladı. O 2003 yılında”Stairway to Heaven” dizisinin yönetmeni Lee Jang’ın yönetmenliğini yaptığı Lee Seung Hwan’ın klibinde, oynadıktan sonra önünde oyunculuk kapıları açıldı. Çoğunluğunda Külkedisi gibi roller oynadığı 20’den çok dizi ve filmde oynadıktan sonra, ağlama yeteneğiyle o kadar övülmeye başladı ki hatta 5 saniyede ağlamayı başardığı için ona “Göz Yaşları Kraliçesi” lakabını taktılar.

Çıkış yaptığı zamandan bu güne kadar oynamakta en çok zorlandığı rol hangisi?  Park: “Şuan hepsini karşılaştırıp hangisinin daha zor olduğunu söylemek biraz zor, hepsinin çekimlerinde mutlu ve rahat bir ruh halindeydim diyebilirim.” Nasıl bir karakteri oynamayı denemek istersin, sorusuna; “Seçmek çok zor! Hahaha. Aslında karakter için önce senaryoya bakarım, sonuçta karakter senaryoya göre değişir.”

Kaynak: @PSHmagazine

Çeviri: Candy@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s