shinhyeSon yıllarda, Kore dizi ve film camiasındaki insanlar genç baş rol oyuncularının eksikliğinden yakındıklarını dile getirdiler. Nedenini biliyor musunuz? Bunun iki nedeni var.

İlki, dizi ve yapım şirketlerinin üst sınıftaki aktrisleri kadrolarına almakta hevesli olmaları. Bu yüzden bütün oyuncu arayışları bir kaç yıldız aktrisle merkezleniyor. Bununla birlikte, yıldız aktrisler daima meşguller ve onların dizi veya filmde oynamayı reddetmeleri olağan dışı olmuyor. Bu yüzden zirve yıldızlarla anlaşmaya varamayan çoğu dizi ve film yapım şirketleri, “Kadroya alacak genç aktris yok” diyorlar.

İkinci olarak, çoğu ünlü idol yıldız şu an Kore dizi ve film camiasında aktif ve genç aktrisler işe yaramaz olup geri planda kalıyorlar. Siz de biliyorsunuz ki, bayan idol yıldızlar; Miss A’dan Suzy, Girls Day’den Hyeri ve Apink’den Jung Eunji dizi ve filmlerde harika performanslar sergilediler. AOA’dan Seolhyun da şu sıralar keza göz önünde bulunuyor. Dizi ve film yapım şirketleri kullanışlı sebeplerden ötürü bilinmeyen genç yeni aktrisleri referans olarak kadrolarına katıyorlar. Bu nedenle de genç aktrisler rol alma şansını elde edemiyor ve baş rol oyuncuları olarak ilerlemek için zorluklar yaşıyorlar.

shinhye1

Bu durumda, camiadan pek çok insan şu sonuca varıyor, “Bizim gelecek Park Shin Hye’miz yok.”

Park Shin Hye baş rolde yer alabilen bir aktris olarak dizilerinde öncülük edebilen 20’li yaşlarındaki tek aktris olarak dikkate alınıyor. O bir çok dizisinde; “You’re Beautiful”, “The Heirs”, “Pinocchio” önemli başarılar elde etti ve her zaman etkileyici oyunculuklar gösterdi. Biliyorsunuz ki, o kariyerine çocuk oyuncu olarak başladı ve o zamandan bu yana uzun süredir kendini geliştirdi. O güzel bir yüze ve sempatik bir imaja sahip olsa da çeşitli rollerde oynayabiliyor.

Yazar hakkında: Ben UK Jung. UK ya da Jung da diyebilirsiniz. 🙂 2010 yılından beri Kore eğlence dünyasında gazeteci olarak çalışıyorum. Kpop yıldızlarının bütün arka plan hikayelerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz!

Kaynak: @UK Jung

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s