CcO0RYzUAAAs7VJ
Pek çok insan Park Shin Hye’yi tanıyor çünkü o Asya’da ki popülarite kraliçesi. Eğer onunla tanışma fırsatınız olursa, onunla sohbet edin, fark edeceksiniz ki o tüm 25 yaşındaki kızlar gibi neşeli, konuşkan, gülmeyi seviyor, güzel görünmeyi seviyor; sonuç olarak “Diva” havasında değil bunun yerine insanlara bir kadının verebileceği en yakın arkadaş hissini veriyor.

2003 yılında 13 yaşındayken “Stairway to Heaven” dizisiyle çıkış yaptı, muhteşem oyunculuk yeteneği birilerinin dikkatini çekti, aynı yıl SBS Drama ödüllerinden “en iyi çocuk oyuncu” ödülünü kazandı. Ondan sonra, devamlı olarak çok popüler dizilerde rol aldı ve 20 adet yerel ve yurt dışı oyunculuk ödülleri aldı, “Hallyu kraliçesi” unvanına layık görüldü ve Weibo hesabı 10 milyon takipçiye ulaştı ve bütün bunlar onu ilgi odağı haline getirdi.

Bu defa, onu Hong Kong <Elle> kapak çekimi için davet edebildik. Daha önce, Hong Kong sokaklarını eşsiz bulduğu için fotoğraf çekiminin arka planı olmasını önermişti: “Hong Kong çok güzel bir şehir, tutku dolu bir yer, çok ılık, dinamik … Pek fazla sokaklarda yürüme şansım olmasa da, arabadan gözlemlediğim kadarıyla, şehir çok yoğun görünse de bazı insanlar rahat ve tasasız görünüyor. Çay kahve içip, parkta egzersiz yapanlar var. Yoğunlukla rahatlamanın iç içe olduğu bir yer.”

Bu Hallyu aktrisine en sevdiği Koreli aktrisi sorduğumuzda bir süre durup düşündü ve cevabı Jun Ji Hyun oldu. Onun en etkili Koreli aktris olduğunu düşünüyormuş.

Park-Shin-Hye1

Peki Hong Kong lu aktris? “Maggie Cheung’u çok beğeniyorum. Onun oyunculuğu sürekli olarak istikrarlı, gösterisi şimdiye kadar çok iyiydi. Şans yakalarsa onunla çalışmayı çok isterim.”

O dövüş sanatları filmi çekmek için sabırsızlanıyordu. Mutlaka bilirsiniz, dövüş sanatları filmlerine katılan Koreli oyuncular, muhteremdirler çünkü hem aksiyon hem de oyunculuk anlamında usta olmaları gerekir. “Sadece dövüş sanatları değil bütün aksiyon filmlerinde de bütün aktrisler en azından bir kere olsun çekim yapmayı dilerler. Hala genç olduğum için mümkün olduğu kadar yakın bir zamanda denemek istiyorum. Umarım bir şansım olur!”

Ailesiyle ilişkileri çok iyi. Ve endüstride sorumlu bir evlat olarak tanınıyor. Ama meşgul programı yüzünden ailesiyle zaman geçirmesi zor bir hal alıyor. “Hımm… İlk başta ailemle geçirecek fazla zamanım yok. Son zamanlarda ki çekimler nedeniyle bu daha da azaldı. Bu yüzden hep aklımda onlarla nasıl vakit geçireceğimi düşünüyorum. İzin günlerinin olduğu her seferinde bayramlar gibi, hemen onlarla tatile çıkmayı düşünürüm ya da günlük hayatta zaman bulamadığımız başka şeyler yapmayı.”

Ailesinden gördüğü şekilde evliliğe olan bakış açısının karşılıklı saygı ve güvenden geçtiğini söylüyor. “Bu bir evlilikte ki en önemli şey.” O hep 30 yaşından önce evlenip, 2 çocuğunun olmasını dilediğini hep söylemişti. Peki şimdi değişti mi? “Çocuk olarak hep bir erkek bir de kız çocuğum olmasının en iyisi olacağını düşünüyorum. Evlilik için ise eskiden çok istiyordum ama son zamanlarda 30 yaşından önce evlenmenin çok gerekli olmadığı fikrine vardım. Büyüdükçe yapacak daha çok şey olduğunu fark ettim ve bu yüzden evlilik planlarımı geriye attım.”

Ona çıkışından bu güne kadar oynadığı en meydan okuyucu karakteri sorduk.

“Şu ana kadar gerçekten betimlediğim zor bir karakter yoktu, bütün rollerim mutlu ve rahatlamış özellikteydiler.”

Peki o psikopat bir katili canlandırmak istiyor mu? Ya da özürlü birini? Serseriler de çok meydan okuyucu. “Gerçekten seçmesi zor. Hahaha… Aslında karakterleri eşleştirirken ilk senaryoyu okuyorum sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor.”

Kaynak: @lovely

Çeviri: Lepisteseel@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s