72677709.2_99_20150723213704

Park Shin Hye “Günde 3 Öğün” programına katıldıktan sonra ailesi tarafından işletilen restoran daha da ünlü oldu. Bu restoran Park Shin Hye’nin çıkışından bu yana aktris olarak kazandığı birikimlerle kuruldu. O restoranı ailesine bir hediye olarak satın aldı ve bu açıklandıktan sonra halk ona daha çok övgü yağdırdı. Ünlü bir Kore yıldızı olmasının yanında ek olarak Lee Jong Suk ile çıkan aşk dedikodularından sonra daha da göz önünde olması yüzünden insanlar onun gerçek kişiliğini bilmeyi amaçlayarak bu ünlü restoranı ziyaret ediyorlar.

Dizileri “You’re Beautiful”, “The Heirs”, “Pinocchio” ile Park Shin Hye popülerliğini çok üstlere tırmandırdı ve Asya’da ki Koreli zirve aktrislerden biri oldu. Elbette böyle yüksek bir ün, onunla ilgili bitmek bilmeyen konular açıyor. Son zamanlarda böyle bir konu yaratıldı. “Pinocchio” dizisinde birlikte rol aldığı arkadaşı Lee Jong Suk ile arasında aşk haberi çıktı. Ve Mayıs ayının sonunda katıldığı eğlence programı “Günde 3 Öğün” den sonra ailesi tarafından işletilen restoran daha da ünlü oldu.

Park Shin Hye programa yemek pişirme yeteneklerini göstermek için ailesinin restoranından kuzu bağırsağı getirmişti. Hünerli elleriyle bağırsakları ızgara yaptı ve “Yemek için para verilmeli” diyerek övüldü. “Günde 3 Öğün” ekibi onun yemeklerinin ne kadar lezzetli olduğunu unutamıyor ve son zamanlarda ekip olarak ailesinin restoranında akşam yemeği yediler. Elbette bu lezzeti tadan pek çok ünlü isim var: Lee Seo Jin, Lee Seung Gi, Jang Geun Suk, Kim Hee Chul, Kim Sung Kyu… Onlar restoranı ziyaret ettiler ve orada olduklarını kanıtlamak için fotoğraf bile çekindiler.

72677710.2_99_20150723213704

Ve Shin Hye’nin anne ve babasıyla yapılmış bir röportaj sizlerle,

Soru: O evde de iyi biri midir?

Elbette, o bana ve annesine iyi davranır. Abisine de iyi davranır. Yurt dışında çalışmaya gittiği her zaman, bize ve abisine hediye satın alır. O ailesine anlayış gösteren iyi kalpli bir kız çocuğudur.

Soru: Restoranın Shin Hye’nin hediyesi olduğunu duydum. 

Evet Shin Hye işinden para biriktirdi. Ve ondan sonra bize hediye olarak bu restoranı aldı. Halen ne kadar duygulandığımı tarif edemem.

tumblr_ns08tzh54L1td6bwno3_400

Soru: Yoğun programının yanında, o hayır işlerine de katılıyormuş.

O çocukluğundan beri hayır işlerinin içinde oldu. Her zaman kilisemizin civarındaki alanda çalışır. Yetişkin olduktan sonra, her doğum gününde ailesiyle pirinç bağışı etkinliğine katıldı. Elbette o başka günlerde katılabilirdi ama doğum gününün anılarında yer etmesi nedeniyle daha anlamlı kıldığını söyledi. Sonra Shin Hye bunu 3 yıl boyunca yaptı ama yoğun programı nedeniyle 2 yıldır etkinliğe katılamıyor.

Soru: Kızımın hayali bir polis olmaktı, o 6. sınıftan itibaren aktris olarak yoluna devam etti.

Park Shin Hye’nin ailesi beş nesildir Hristiyan. Ayrıca anne ve babası kilise de tanışmış ve evlenmiş. Park Shin Hye bu restoranı kilise kasabından satın almış ve 2013 yılının Mayıs ayında açmış.

Onların ana menüsü sığır ve kuzu bağırsağı. Izgara bağırsak dışında, et suyunda pirinçle meşe palamudu jölesi ve bibimbap da çok ünlü. Bütün müşteriler ziyaret ettiklerinde burayı övüyorlar.[Yemekler gerçekten temiz ve lezzetli. Malzemeler taze ve hizmet iyi.] Restoranın çalışanları da demiş ki: “Patronumuz çok iyi kalpli. Onlar müşteri ya da çalışan olsun bütün insanlara iyi davranıyorlar. Bu yüzden insanlar ilk gelişlerinden sonra gelmeyi sürdürüyorlar.”

Soru: Shin Hye’nin programda pişirdiği kuzu bağırsağı buradan mı gelmişti?

Evet, ama yalnızca çekimler için hazırlamayı düşünmüyorduk. Biz çekimler sırasında aç hissettiklerinde birlikte eğlenebilecekleri bir şeyler hazırlamak istemiştik. Shin Hye’nin programda kuzu bağırsağı ızgara etmesinin hiç büyük bir mesele olabileceğini öngörmemiştik.

CKsXNteUkAA9q1Y

Soru: Bir yazıda okumuştum. Shin Hye boş zamanlarında restoranda yardımcı oluyormuş.

Bu doğru değil. Ama arkadaşları restoranımıza geldiğinde, onlara kendi hizmet eder.

Soru: Çok ünlü geldi mi?

Gelenlerin hepsi Shin Hye’ye yakın olan kişiler. Sadece “Günde 3 Öğün” ekibi değil, “The Heirs” ve “Pinocchio” ekibi de buraya akşam yemeğine gelirdi.

Soru: Ünlülerin ailesi çok iyi görünüyor ama biraz da stres yaratıyor galiba?

Shin Hye sayesinde biz hiç stres yaşamıyoruz. Çünkü o bir evlat olarak işlerini iyi halleder. Shin Hye Shin Hye’dir ben de benimdir.

Soru: Lee Jong Suk ve Lee Min Ho arasından kimi damadınız olarak seçerdiniz?

İkisini de değil… Elbette onlar yakışıklı ama sanırım Shin Hye ile arasında 3-4 yaş olan insanlar onun için daha uygun. Ondan 3-4 yıl daha büyük olmasında bahsediyorum daha genç değil. Ama bu sadece benim düşüncemle olacak iş değil. Shin Hye hangi erkekle evlenmek isterse tereddüt etmeden kabul edeceğim. Kocamla karşılaştım ve birlikte yaşadık. Biz ailelerin fikrinin çok önemli olduğunu düşünmüyoruz. En önemli şey onun sevdiği biriyle olabilmesi.

Soru: Damadınızın ünlü olup olmamasıyla ilgilenmiyor musunuz?

Eğer mutlu olursa ve çalışırsa yeterli. Mesleği ve aile geçmişi asıl olan değil. En iyisi onun kendini mutlu hissetmesi.

Soru: Teyze çok neşeli bir insan gibi görünüyorsunuz. Hiç gülmeyi bırakmıyorsunuz.

Ben daima mutlu olmayı düşünen biriyim. Daima gülerim. Hahaha…

Shin Hye’nin annesiyle o ızgara yaparken konuştuk. Yemekler tavsiye edildiği gibi çok lezzetli. Restoranın en ünlü menüsü çok doyduğumuz için tatma fırsatı bulamadık. Shin Hye’nin annesine bizim için hazırladığı yemekleri ödemek istedik ama o gülen bir yüzle dedi ki: “İyi hissetmeniz yeter de artar”.

Röportajdan sonra restoranı terk ettik ve Shin Hye’nin anne babasının iyi bir ilişkisi olduğunu fark ettik. Restoranın sahibi Park bey, hava çok sıcak olsa da yüzünden gülümsemesini hiç eksik etmedi. Ve Jo teyze Park beye aşkla bakıyordu ve mutlu bir şekilde gülümsüyordu. Onları gördüğümde Park Shin Hye’nin daima mutlu ve saygılı biri olduğunu anlayabildim. Biz restorandan çıkarken Jo teyze Shin Hye’nin eğitimiyle ilgili tecrübesini paylaştı:

“Çocukluğundan beri ona sevgimi bitmek tükenmek bilmeksizin gösteriyorum.

[Anne ve babanın hayatına bizim kızımız olarak geldiğin için çok teşekkür ederim. Sen bizim için en değerli hediyesin. Seni seviyorum kızım] dedikten sonra ona sıkıca sarılırım. Ona kalbimiz açtığımız için o çok iyi şartlarda büyüdü, güler…

Kaynak: @SonjaWong

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s