Park Shin Hye Tayvan Ming Weekly Yazısı

CJ6_BBnUsAEfi5v

Kadınsı bir rolü denemek istiyor, Park Shin Hye 30 yaşından önce evlenemeyeceğinden endişeleniyor.

Sırf en popüler yakışıklı aktörlerle –Lee Min Ho, Lee Jong Suk, Kim Woo Bin, Jung Yong Hwa ve Jang Geun Suk gibi- rol aldığı için bütün bayanlar tarafından beğenilen Park Shin Hye, bu aktörlerle özel hayatında da çok yakın. Dizide başrol erkek tarafından sevilen bu kişi, beklenmedik şekilde 30 yaşından önce evlenememekten endişe ediyor. Ama onun gerçekten de bunun için endişelenmesine gerek yok! Onun gibi güzel, ev işlerinde başarılı, sorumluluk sahibi bir kız evlat, iyi bir eş ve gelin olacaktır.

Birlikte çalıştığı tüm başrol aktörler onu çok övüyorlar, onu neşeli bir kız olarak tarif ediyorlar. Fakat Hong Kong WTC More’daki imza etkinliğinde, oyun bölümünün onu güldürmesi dışında, etkinlik boyunca sadece gülümsedi. Utanmış olabileceğini tahmin ettik ama aslında başka bir nedeni vardı. Onun için röportaj yaparken, bir muhabir Hong Kong’da ne kadar kalacağını sordu, hıçkırıklar içinde cevap verdi; “Aslında Hong Kong’da birkaç gün kalmayı planlamıştım, ama ne yazık ki, bu sabah dedemin vefat ettiği haberini aldım. Bu yüzden, programımı bu akşam Kore’ye dönecek şekilde değiştirdim.”

Büyükbabasının cenazesinde bulunabilmek için aceleyle geri dönmesi

Park Shin Hye dedesiyle gerçekten de yakındı. Geçen yılın sonunda, SBS’nin En İyi Oyuncu Ödülünü alırken, dedesinin çabucak iyileşmesini umduğunu belirtmişti; “Günde 3 Öğün’ün çekimleri sırasında dedesinin arıcı olmasıyla övünmüş ve dedesinin ürettiği baldan çekim ekibine getirmişti. Dedesini ölmeden bir kez daha göremediği için çok üzgündü, şimdi sadece cenaze törenine yetişebilmek için acele edebilirdi.

Sorumluluk sahibi bir kız evlat olarak, aile içindeki ilişkileri çok iyi. 2013’de ailesinin kavrulmuş kuzu bağırsağı restoranı açması için ödeme yaptı. Bunun öncesinde çok popüler olmasına rağmen restoranda onlara yardım ediyordu. Kuzu bağırsağı kavurma yeteneğini “Günde 3 Öğün” programında gördük, Lee Seo Jin şok olmuştu  ve “Restoranın ahjumma atmosferini Shin Hye’den hissedebiliyorum” demişti. Bu yüzden şu namı da kazandı [ParkJangGeum], “Önceden ailemiz buluştuğunda, onlar için yemek pişirirdim ama ailem restoran açtıktan sonra, nadiren evde yiyoruz. Bu yüzden eskisi gibi malzemeleri de buzdolabında bulundurmuyorum. Günde 3 Öğün yayınlandıktan sonra birçok izleyici benim yemek pişirmede yetenekli olduğumu düşündü, onların övgüleri beni gerçekten utandırıyor.” Ailesi, arkadaşları gibi onun yemeklerini tadanlar, yemek pişirme yeteneğini öve öve bitiremiyorlar.

Birlikte çalıştığı başrol erkek oyuncu tarafından erkek kardeş gibi muamele görmek

1990’lı yıllarda doğmuş başarılı bir aktris olarak, Park Shin Hye’nin aslında şarkıcı ve eğitmen olması planlanmıştı. 2003’de, Lee Seung Hwan’nın müzik videosunda rol aldı ve böylece “Stairway to Heaven” yönetmenin ilgisini çekmiş oldu. Choi Ji Woo’nun gençliğini oynaması için davet edildi, o zamandan beri oyunculuk yapıyor. Çıkışından 10 yıl sonrasına kadar, genellikle masum rollerde oynadı ama o daha fazlasını denemek istiyor: “Daha kadınsı bir rol denemek istiyorum ya da polis gibi, doktor gibi profesyonel bir bayan rolü, oldukça ilginç görünüyor.”

Neden kadınsı bir rol denemek istiyor? Çünkü onun gibi bir çocuk yıldız için, imajı birçok kişinin zihnine yerleşmiş durumda. Ayrıca şaheseri You’re Beautiful’daki rolü erkek gibi davranmaya çalışan bir kızdı, birlikte rol aldığı aktörler de ona erkek kardeşi gibi davranıyor, Lee Hong Ki: “Sadece ikimiz tatile çıksak bile, dedikodu çıkmazdı” diyor. Çocukluğundan beri evlenmek isteyen bir kız olarak, imajını değiştirmeyi umuyor, bir dönem insanların onu “Kadınsı oldun” diyerek övmesini seviyordu, ama şimdi o iyi oyunculuk yeteneklerine sahip olduğu için övülmeyi daha çok tercih ediyor: “Bir aktris olarak iyi oyuncu olarak anılmak en iyi övgüdür. Umarım izleyenleri etkileyebilirim.”

Bir süre önce, Park Shin Hye evlenmek için ne kadar istekli olduğunu gösterdi: “Önceden 23 yaşımda evlenmek istiyordum. Umarım çok geç kalmam, 30 yaşından önce evlenmek en iyisidir. İdeal tipim, sorumluluk sahibi, ailesini koruyan ve iyi bir espri anlayışı olan bir erkek ama böyle bir adam var mıdır bilmiyorum. Son zamanlarda otuzumdan önce evlenip evlenemeyeceğim konusunda endişeleniyorum. O uzun bir evlilik hayatında büyümüş bir kız: “Babam ailesiyle spor yapmayı sever, babamdan etkilenerek ben de sporu sevdim, umarım eşim de sporu sever.” Çocuk konusunda hep 4 tane istediğinin söylerdi, şimdi en az 2 diyor: “En iyisi 1 kız ve 1 erkek”.

Kaynak: sonjawong

Çeviri: Lepisteseel@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s