cute1_zpsa8602e16

Bir rolü seçerken en önemli şeyin o role empati kurmak olduğunu düşünmüşümdür. Bu yüzden benim önerim her zaman aktörün yaşına göre rolünü seçmesinden yana olmuştur. Oyunculuk yeteneklerinizin doğal olmasını istiyorsanız, mutlaka normal bir yaşam tarzınız olması gerekir. Sonuçta halkın içinden insanların hikayelerini canlandırıyorsunuz. Okula gitmek, zorluklarla karşılaşmak daha çok insanla iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Diğer taraftan genç bir yaşta engellerin arasında sıkışmış bir halde, menajerinin arkasına saklanmış bir aktör ne tecrübe edebilir ki?

Genç yaşta oyunculuğa başlayıp bu engele takılmayan nadir kişilerden biri de Shin Hye. Şu an Shin Hye lise arkadaşlarıyla tatile gidecek olsa, onlar sayesinde aylık para birikimi yapacak ve o hiç parasal konuların peşinde değildir. O derslerini işi dolayısıyla devamlı ertelemek zorunda kalsa da, okulda olduğunda diğer öğrencilerden hiç farklı değildir. Özenle ve sabrederek derslerine çalışır. Eğer Shin Hye’nin yaptığı gibi yapmak elinizden gelmezse genç yaşta aktörlüğe başlamanızı tavsiye etmem.

ebb095ec8ba0ed989c-2

Örneğin Shin Hye’nin yurt dışı hayran buluşmalarında şarkı söylemesi özel bir şarttı çünkü tam kapsamlı bir planlama gerektiriyordu. Bu da kaç kişi gelecek kaç koltuk olacak gibi soruları beraberinde getiriyor. 2012’de ki ilk Japonya hayran buluşmasında bir planlayıcı ile anlaşmıştık. O da bunu şöyle anlatmıştı, “Hadi bir hikaye yaratalım tek seferlik olmasın…” Böylece her sene bir önceki seneden gelen hayranlarını katılımı ve artışıyla hayran buluşmalarını gerçekleştirebildik.

Shin Hye ile ilk kez o 13 yaşındayken tanışmıştım. O sıralar Lee Seung Hwan’ın “Flower” adlı müzik videosu ile çıkış yapmıştı. Bir aktöre değil de şarkıcı olarak çıkış yapmaya hazırlanıyordu. O günkü hafızam hala net, “Park Shin Hye o zamanlar orta okula gidiyordu ve ben de çok fazla şey bilmeyen acemi bir müdürdüm. Park Shin Hye zamanının çoğunu şarkı söyleme ve dans etme dersleri alarak geçiriyordu. Onun ses eğitmeni Kim Yeon Won’du.”

S.A.L.T. şirketinin sanatçıları olarak sadece Kim Jung Hwa, Park Shin Hye ve Kim Ji Ahn var. Onların içinde Kim Jung Hwa ve Park Shin Hye şarkıcı Lee Seung Hwan’ın Dream Factory şirketinde çıkış yaptılar. Yönetici Lee Eun Yong o zaman Dream Factory’de acemi müdürdü. Bu yüzden 2002’den beri birbirlerini tanıyorlar. Uzun zaman çalıştıkları için ilişkileri çok derinmiş yöneticinin deyimiyle.

“Geçmişi ve şimdiyi beraber anlayarak ancak geleceği planlayabiliriz. Bir aktörün ruh halini, eylemlerini böyle küçük detaylarla modellemek sandığımdan daha çok zamanımı aldı. Bir fabrikadan çıkan bütün ürünler aynı olur mu? Bu yüzden çok fazla aktörün sorumluluğunu almak için çok güven duymuyordum kendime. Bir aktör iyi rol yapamayabilir ya da halk tarafından sevilmez, ama aslında halkın ihtiyaç duyduğu şey onların fikirlerindeki farkları en aza indirebilecek aktörlerin olmasıdır.”

Yönetici Lee bütün bunları şöyle toparladı, “Hepsi aktörlerin etkisi”…

Park Shin Hye Hallyu ile alakalı “İlk” ve “En yüksek” kayıtlara sahip tek aktris. O Asya’da hayran buluşması düzenleyen tek aktris. 2012’de Japonya ile başladı ve her yıl devam etti. Şimdi Çin’de ününü arttırdı. Bu yılın Mart ayında Hong Kong’da hayran buluşması düzenledi. Japonya’nın kablolu kanalı “Eisei Gekijo” Park Shin Hye’nin özel bir açılış röportajını yayınladı. Kanal erkek aktörlerin özel açılışını gerçekleştirmesine rağmen bu kez ilk defa bir aktrisin yayınını gerçekleştirdiler.

2009 yılından “You’re Beautiful” 2014 yılındaki “Pinocchio” dizisine kadar Park Shin Hye’nin oynadığı tüm diziler yurt dışındaki ülkelerde beğeniyle karşılandı. 2013 yılında yayınlanan “Flower Boys Next Door” dizisi o seneki tvN dizilerinin içerisinde, Çin’e en yüksek fiyatla satılan dizi oldu.

“Başlangıçta, bu sahnede ilerlemek amaç Hallyu pazarına odaklanmak değildi ama bu aktörlerin duygularını geliştirebilmesine ve rollerini mutluca sergilemelerine izin verdi. Böylece bugünkü sonuç ortaya çıkmış oldu. Onların yöntemi işlerini tamamlamak için esas görünümlerinin en iyisi kullanmaktır… Yerini samimiyetin alabilmesi de kalbin yöntemidir. Eğer iş seçerken stratejik hareket ederek sadece büyük çaplı projelere odaklanmış olsaydık ya da sonuçları öngörüp amaçla seçim yapsaydık, sonuçlar bugünkü kadar iyi olmazdı. Birinin kendi yolunda ilerlemesinde çok fazla koşul olmaz yoksa dünyayı hafife almış olmaz mısınız?”

S.A.L.T. Eğlence şirketi: S=paylaşmak, A=Eğlence, L=aşk, T=güven

Kaynak: http://m.kr.ajunews.com/view/20150708065638952#cb via

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s