q

Bir kase dolusu popcorn kaparsınız, kanepeye yayılıp, en sevdiğiniz romantik komedi dizisini izlersiniz. Kim bu çok sevilen geleneği yerine getirmekten heyecan duymaz ki? Bir romantik komedinin başarısı çoğu zaman büyük oranda başrol oyuncularının kabiliyetlerine bağlıdır. Son zamanlarda, enews24 romantik komedi türünde HwangJungEum, GongHyoJin, andJungYoo Mi gibi kadın başrollerin olduğu özel bir liste yayımladı. Biz bu listeye en sevdiğimiz aktrislerin bazılarını da ekledik,  oyunculuklarının zirvesinde olan bazılarını ve en yeni işlerinde çabalayarak kendilerini kanıtlayan diğerlerini.

  1. Park ShinHye– Pinocchio

 1

Park ShinHye, hayranlık verici oyunculuk yetenekleri ve yandaki komşu kızı haliyle dünyanın birçok yerinden ilgi kazandı. Aynı sahne içinde hem masum hem de aptal rolünü oynayabilir ve bir diğer rolde güzel ve seksi olabilir. Karakterlerine her zaman güç ve kararlılık enjekte eder, bu da onu çok sevmemizi ve gerçek hayatta en yakın arkadaşımız olmasını istememizi sağlar.

  1. HwangJungEum – Kill Me, Heal Me

2

Bu şarkıcıdan dönme aktris ne kadar hayranlık verici “komedi zamanlaması”na sahip olduğunu bize defalarca gösterdi. Soytarılıklarıyla bizi kıkır kıkır güldürmede hiç başarısız olmuyor. Bazı daha ağır rollerinde bile, karakterlere kendine özgü “ince espriler ve şapşallık” markasını kazandırıyor ve hiç bizim önümüzde aptal görünmekten korkmuyor.

  1. Kim SoYeon – Falling in LovewithSoonJung

 3

Kim SoYeon, çok yönlü karakterleri oynayabilen bir aktris olarak kendini kanıtladı. Hiçbir zaman tek yönlü bir rolde oynamadı ve karakterlerinde her zaman bazı en zor ama gerçekçi duyguları portrelemeyi başarıyor. Buna rağmen, onu sevmemizi ve mutlu sonunu desteklememizi sağlıyor. Ben onun özellikle şu sıralarda Falling in LovewithSoonJung dizisindeki rolünü seviyorum.

  1. YangJinSung– My UnfortunateBoyfriend

4

YangJinSung oynadığı her role enerji ve canlılık getiren birisi. Oldukça yeni bir oyuncu olması gerçeğine rağmen, bu listedeki ağırtoplarla karşılaştırıldığında, kendini Bride of theCentury’de tarifsiz şekilde kanıtladı ve eğlenceli ve neşeli kişiliğini My UnfortunateBoyfriend’e taşımasını izlemek çok eğlenceli.

5.GongHyoJin- TheMaster’s Sun

5

Neredeyse tüm dizileri -cümbüş izleme festivallerinin- en cümbüşlüsü. Daima oynadığı başrol aktörlerle muhteşem kimyaları oluyor. Anlaşılması zor karakterlerle bağ kurabilmemizi ve onları sevebilmemizi sağlayacak şekilde oynamayı başarıyor.  O kesinlikle kendi alanının efendisi ve hükümdarlık kraliçelerinden biri. Onun bir başka romantik komedi rolünü Producer dizisinde, DramaFever’a özel yaklaşan diziler bölümünde izleyebilirsiniz.

  1. Shin Se Kyung – SensoryCouple

6

Shin Se Kyungaralarında “When A Man Loves”ın da bulunduğu bazı dizilerdeki rolleriyle ilgili ağır eleştiriler aldı. Beni en çok etkileyen hala zor rolleri seçme becerisi ve bizim sevgimize layık bir aktris olduğunu kanıtlama tutkusu. “SensoryCouple”da bir komedi aktrisi olarak tam da bunu yapıyor ve bize sonunda erkek karakterle birlikte olması için umut üstüne umut veriyor.  Eğer Shin Se Kyung hakkında şüpheleriniz varsa “SensoryCouple”a bir şans verin- kendini izlemesi eğlenceli bir aktris olarak kanıtlıyor.

7.YoonEunHye – MarryHimIfYouDare

7

YoonEunHye çok güzel olduğu gerçeğine rağmen bir rol için berbat görünmekten hiç korkmuyor. Her zaman başrol partneriyle harika bir kimya tutturuyor ve her bir öpücük sahnesinde bizi nasıl baygınlık geçirteceğini biliyor. O muhteşem ve çok yönlü bir aktris. Umarım yakında başka dizilerde de oynadığını görürüz.

8.SongJiHyo- EmergencyCouple

8

SongJiHyo sıkı bir dövüşçüden zarif bir balerine, “Emergencycouple” daki mutsuz tıp interününe kadarbirçok değişik rolde oynadı. Harika bir espri anlayışı var ve pörtlediği karakterlerde kendinin her yönünü göstermekten korkmuyor.  “EmergencyCouple”daki rol arkadaşları ChoiJinHyuk ve Lee Pil Mo ile olan kimyası her bölümde bizi yerlerimize kenetliyor.

9.Han JiMin- Hyde, Jekyll, and I

9

Han JinMinhem tatlı hem de ızdıraplı dakikaları olan bir karakter verildiğinde olağanüstü parlayan bir oyuncu.  Dizilerinde zor zamanlardan geçerken, kendimi sık sık onunla birlikte ağlarken buluyorum.

10.KangSoRa- upcomingJeju Island Gatsby

10

KangSoRa parlak rol yeteneğini ”DoctorStranger” ve“Misaeng” gibi birçok dizide göstermiş birisi. Çok karizmatik karakterleri oynayabildiği gibi sevimli, daha yumuşak konuşan karakterleri de oynayabilir. Olgunlaşarak devam etti ve bir aktris olarak her rolünde kendini geliştirdi ve şimdi yaklaşan dizisi “Jeju Island Gatsby”de nasıl bir şey ortaya koyacak çok merak ediyorum.

Sizin listenizde hangi aktrisler olurdu?

Kaynak: Dramafever

Fotoğraf kaynakları: dramabeans, kdramafighting, soompi, koreaboo, kdramastars

Çeviri: Lepisteseel@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI ÇIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s