Kore’de okula gitmiş onların giydiği üniformaları giymiş olmayı dilemez miydiniz? Biz bunu dizilerde aktörleri izleyip hayal ederek dolaylı olarak yapıyoruz. Bu kez de favori ünlülerin okul yıllarındaki hallerini göstermek istiyoruz.

1. Jeon Ji Hyun

201312301314477082_h

Jeon Ji Hyun’un fotoğrafları magazin dergisi Ecole’de 1997 yılında yayınlanır yayınlanmaz, o pek çok reklam filmi çekti. O kariyerinin o döneminde Wang Ji Hyun adını kullandı. Onun çıkış yaptığı dizi 1998 yılında yayınlanan ‘Steal My Heart’ oldu. Ve ondan sonra 2001’de efsane romantik komedi filmi ‘My Sassy Girl’ de oynadı ve yabancı ülkelerde tanındı. 21 yaşındayken Grand Bell ödüllerinde en genç ödül alan kişi oldu.

2. Rain

42_d8HmaXr

Lisedeyken, Rain ailesi hastane ücretini ödeyemediği için annesini kaybetmiş. JYP Entertainment’dan Park Jin Young, Rain’in acil durumu yüzünden onu tekrar kadroya almıştır. Örneğin Rain çok meteliksiz olduğu için aylarca aynı kazağı giymiş ve yemek olarak da sütle ramen eriştesi yemiştir. O 2002’de ‘Bad Guy’ ile çıkış yapmış ve ‘Full House’ dizisiyle Hallyu yıldız olarak yükselmiştir.

3. Ha Ji Won

ha_ji_won_cttPuXT

Yönetmenler, yapımcılar ve iş birliği yaptığı aktörler Ha Ji Won ile çalışmaktan hoşnut kaldıklarını devamlı olarak dile getirirler. O alçak gönüllüğü, çalışkanlığı ve düşünceli kişiliğiyle biliniyor. O 1996’da bir dizide lise öğrencisi olarak çıkış yaptı. İnsanlar onu 1999’da ‘School 2’de tanımaya başladılar. Onun 2003’de tarihi dizi ‘Damo’ ve 2004’de melodram ‘What Happened in Bali’ ile yıldızı parladı.

4. Park Shin Hye

2013-01-23_164246

Park Shin Hye’nin çocukluk hayali polis olmaktı. 90’lı yılların efsane şarkıcısı Lee Seung Hwan onu şirketine şarkıcılık eğitimi almak üzere almıştır. Ama o 2003’de ‘Stairway to Heaven’ dizisinde Choi Ji Woo’nun oynadığı karakterin çocukluğunu oynayarak aktör olarak çıkış yapmıştır. O zamandan beri çok sayıda dizide rol almıştır; Flower Boy Next Door, Goong S, Heartstrings, Heirs ve Pinocchio gibi.

5. Lee Min Ho

default_iNi6X0l

Lee Min Ho yıldızı ‘Boys Over Flowers’ dizisinde parlasa da aslında çocuk aktör olarak kariyerine başlamıştır. O babasından daha çok annesine benziyor, büyürken kız kardeşi ve annesi ile yemek yapmaktan hoşlandığını söylüyor. Lee Min Ho kendi iradesiyle kız kardeşi kompleksi olduğunu belirtti. Demek istediği kız kardeşinin istediğin her şeyi yaptığı.

6. Miss A-Suzy

BgQ536520cb9ca7c

Suzy çocukken şarkıcı olmak istiyordu. O şehrini bir dans takımında temsil etti ve 2009 SuperstarK seçmelerinde JYP Entertainment’a katıldı. O seçmeleri sonuçlandıramadı ve 1 yıl eğitimden sonra 2010’da Miss A’nın en genç üyesi olarak çıkış yaptı.

7. Lee Sung Gi

lee_seung_ki_high_school_uniform_2

Lee Seung Gi’nin çıkış şarkısı Psy tarafından yazılan “Because You’re My Girl” idi. O 90’lıların şarkıcısı Lee Sun Hee tarafından keşfedildi. 2 Days 1 Night’da ulusal yıldız oldu ve o zamandan sonra pek çok dizide rol aldı; Gu Family Book, King 2 Hearts, My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox ve You Are All Surrounded gibi.

8. Lee Min Jung

lee_min_jung_korean_high_school_uniform2

Lee Min Jung üniversitede oyunculuk okudu ve filmler, dizilerde baş rol oynadı. O 2009’da ‘Boys Over Flowers’ dizisinde fark edilemeye başlandı. O aktör Lee Byung Hun ile evli ve 30 Mart 2015’de oğlan bir bebek dünyaya getirdi.

9. Song Hye Gyo

art_1297829293_TnU6lXv

Lise öğrencisi Song Hye Gyo 1996’da okul üniforması yarışmasında büyük ödülün sahibi oldu ve sonra 1998’de ‘Soonpoong Clinic’ durum komedisinde çıkış yaptı. 2000’de ‘Autumn ın My Heart’ dizisinde imajını değiştirdi. O zamandan sonra dizi kraliçesi ‘All In’, ‘Hotelier’ ve ‘Full House’ da oynadı. Şu aralar geçen sene adının geçtiği vergi skandalı yüzünden halk tarafından olumsuz karşılanıyor.

10. Choi Ji Woo

B20150216135901743_sxx0zMB

Choi Ji Woo 1997’de ‘First Love’ ile çıkış yaptı ve yıldızı ‘Winter Sonata’ ile yükseldi. Dizinin popülerliği Japonya’da ona Ji Woo hime lakabının verilmesiyle sonuçlandı. 2003’de melodram dizisi ‘Stairway to Heaven’ de çok tutuldu. 10 yıl sonrasında eleştirel veya ticari olarak başarılı olmayan dizilerde oynadı. O 2013’de başarıyla ‘Suspicious Housekeeper’ dizisinde rolünü sergiledi.

11. 4 minute-Hyuna

4minute_hyuna_during_wondergirls_dramafever_whatadrama_bZnUSpI

Hyuna Kore pop kız grubu 4Minute’in bir üyesi ve Wonder Girls kız grubunun resmi üyesi. O pek çok tutulan şarkılar söyledi; “Bubble Pop,” “Ice Cream,” “Change,” ve “Red” gibi.

12. Kim Soo Hyun

htm_20120305103356c010c011

2011’deki ‘Dream High’ dan ve 2012’deki ‘The Moon that Embraces the Sun’ dan çok önce, Kim Soo Hyun kariyerini sayısız destekleyen rolle yapılandırdı. Büyürken annesinin endişelendiren ciddi bir içe dönüklüğü vardı. Bu yüzden annesi onu güzel ve etkili konuşmayı öğrenmesi için cesaretlendirdi. Böylece lise birinci sınıf öğrencisi Kim Soo Hyun rol yapmayı seçti. Shakespeare’in oyunu ‘A Midsummer Night’s Dream’ dan afacan ve akıllı cin onun ilk rolüydü. O 2007’de ‘Kimchi Cheese Smile’ ile çıkış yaptı.

Kaynak: @dramafever

Çeviri: veritaserum@PSHTurkey

BLOGDAN YAZI CIKARMAK YASAKTIR!!!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s